Reklama
Reklama

Twoje oczy będą ci za to wdzięczne!

Twoje oczy będą ci za to wdzięczne! Twoje oczy będą ci za to wdzięczne!/fot.Thinkstock

Justyna Sałkowska

03stycznia2017

Czy wiesz, jak na co dzień troszczyć się o kondycję swoich oczu?

Twoje oczy wymagają szczególnej troski! Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz o nie zadbać? Jak utrzymać je w dobrym stanie możliwie jak najdłużej? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi! :)

 

Jak dbać o oczy podczas pracy na komputerze?

 

Pracujesz przed komputerem? Codziennie w jego towarzystwie spędzasz kilka godzin? Przede wszystkim, staraj się robić sobie krótkie przerwy w pracy, daj swoim oczom odpocząć. Po powrocie do domu zafunduj im mały odwyk od wszelkich monitorów :) Spróbuj siedzieć w odpowiedniej odległości od monitora komputera i zwróć uwagę na to, w jaki sposób jest on ustawiony.

 

Oczy są suche i pieką? W szufladzie swojego biurka lub torebce trzymaj kropelki, które nawilżą gałkę oczną. Możesz też pokusić się o kupno specjalnych okularów, które zostały stworzone z myślą o pracy przed komputerem. Wcześniej jednak poproś o poradę okulistę.

 

Jak dbać o wzrok? Dieta!

 

Czy wiesz, że to co jesz ma ogromny wpływ na kondycję twoich oczu? Staraj się w codziennym menu umieścić źródła witaminy A. Na twoim talerzu powinna lądować marchew, natka pietruszki, papryka, która dostarczy ci sporą dawkę witaminy C oraz szpinak (zawiera luteinę), Poza tym, wprowadź do swojego codziennego jadłospisu produkty zawierające cynk, na przykład pestki dyni.

 

Jak dbać o oczy? Domowe sposoby!

 

Twoje oczy są zmęczone? Ulgę może ci przynieść napar z rumianku, z którego przygotujesz wygodne kompresy. Pamiętaj, w przypadku domowych sposobów zawsze konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej, zwłaszcza jeśli chodzi o rumianek.

 

Reklama
Reklama
Jennifer Lopez
Jennifer Lopez

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama