Reklama
Reklama

Jaki sposób na odchudzanie koniecznie musisz wypróbować?

Jaki sposób na odchudzanie koniecznie musisz wypróbować? Jaki sposób na odchudzanie koniecznie musisz wypróbować?

Justyna Sałkowska

16września2015

Sprawdź co zrobić, by odchudzanie było pasmem sukcesów :)

Kolejna dieta nie przyniosła rezultatów? Znów dopadł cię efekt jojo? Doskonale cię rozumiemy i mamy dla ciebie kilka pomocnych porad. Przede wszystkim, zmień swoje nastawienie :) Dieta to nie tymczasowe rozwiązanie, ale zdrowy styl życia.

 

Dieta ułożona przez dietetyka

 

Nie wiesz jak powinnaś się odżywiać, by chudnąć, a jednocześnie dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników? Przekopałaś się przez dziesiątki pomocnych stron internetowych i nie potrafisz się odnaleźć w gąszczu informacji? Skorzystaj z pomocy specjalisty – dietetyka i poproś go o ułożenie diety dopasowanej do twoich potrzeb oraz preferencji smakowych. Wizyta u dietetyka ma jeszcze jedną zaletę: jest on w stanie skonstruować jadłospis, który pomoże w walce z konkretnymi schorzeniami.

 

Siłownia a odchudzanie

 

Dieta już ułożona? W takim razie, przyszła pora na ruch :) Siłownia daje pod tym względem bardzo duże pole do popisu. Można ćwiczyć w strefie aerobowej lub trenować z ciężarami. Ponadto, na każdej siłowni pracują profesjonalni trenerzy, którzy są w stanie zaplanować odpowiednie dla danej osoby ćwiczenia fizyczne i poradzić w jaki sposób je wykonywać. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj o zdanie profesjonalistę. Zła technika sprawia, że trening nie tylko nie przynosi tak wymiernych rezultatów, ale może też stać się nadmiernym obciążeniem dla ciała.

 

Co ile godzin jeść posiłki?

 

Najlepiej, jeśli każdego dnia będziesz spożywała 4 lub 5 posiłków. Wówczas twój metabolizm działa najbardziej efektywnie. Godzinne odstępy pomiędzy kolejnymi posiłkami możesz bardzo łatwo obliczyć, uwzględniając porę wstawania oraz kładzenia się spać. Specjaliści twierdzą, że powinniśmy jadać co 3 lub 4 godziny.

 

Odchudzanie – suplementy diety

 

Dotykamy zagadnienia, które wywołuje skrajne emocje: czy rzeczywiście warto sięgać po suplementy diety wspomagające odchudzanie? Jeśli są to bezpieczne i dokładnie przebadane preparaty, można z nich korzystać. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najdroższy produkt nie schudnie za nas :) Wdrożenie diety i aktywności fizycznej jest konieczne. W składzie suplementów warto szukać takich składników, jak zielona herbata czy chrom, hamujący apetyt na słodycze.

 

Reklama
Reklama
Magdalena Kutrowska
Magdalena Kutrowska

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama