Reklama
Reklama

Kobieta zacięła się podczas depilacji. Trzeba było amputować jej nogę!

Kobieta zacięła się podczas depilacji. Trzeba było amputować jej nogę! Fot. iStock

Ta historia jest makabryczna!

Wiele kobiet w dużym stopniu jest niewolnicami przemysłu mody i kosmetycznego. Obowiązujące nimi zasady mówią nam, jak mamy się ubierać, jakie nosić fryzury, jak się malować i ogólnie rzecz biorąc - jakie mamy być. Panuje przekonanie, że zadbana kobieta nigdy nie może zaniedbywać depilacji nóg, pach i okolic bikini - w przeciwnym wypadku jej ciało uchodzi za “nieestetyczne” czy “zapuszczone”.

 

Zobacz także: Coraz mniej kobiet się depiluje - wskazują badania! Czy to oznacza, że niedługo zrezygnujemy z depilacji?

 

Ale poniższa historia sprawi, że nawet wierne fanki regularnej depilacji już nigdy nie spojrzą na maszynkę do golenia tak, jak wcześniej. Brytyjskie media opisują przypadek Tanyi Czernozukow, 43-latki z angielskiej miejscowości Breaston. Pewnego dnia w 2014 roku Tanya postanowiła wydepilować nogi za pomocą jednorazowej maszynki. Jak często zdarza się wielu kobietom, niestety Tanya zacięła się podczas depilacji, a na jej prawym goleniu pojawiła się ranka, która z czasem pokryła się strupem. Kobieta nie przejęła się tym. “Robiłam to tysiące razy, więc po prostu przyłożyłam do ranki kawałek chusteczki, żeby zatrzymać krwawienie. Parę tygodni później [moja noga] stała się zielono-czarna od kostki do kolana. Ból był nie do zniesienia” - relacjonowała Czernozukow w rozmowie z portalem Daily Mail.

 

Fot. Facebook/Tatyana Czernozukow

 

Czas mijał, a rana, zamiast maleć, zaczęła się rozrastać. Jakiś czas później Tanya miała prawdziwą dziurę w nodze! Przez kolejne 18 miesięcy lekarze robili, co w ich mocy, żeby uratować kończynę Tanyi. Kobiecie przepisano antybiotyki, specjalne maści, próbowała nawet tzw. larwoterapii - jednak nic nie przynosiło efektów. “Musiałam brać coraz więcej i więcej tabletek przeciwbólowych. Czułam, jakby w moją nogę nieustannie wbijały się tysiące igieł. Owijałam nogę plastikową torebką - sączyło się z niej mnóstwo cieczy, to było jak w jakimś horrorze” - wspominała Czernozukow.

 

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ ZDJĘCIA TANYI CZERNOZUKOW

 

Ostatecznie lekarze musieli amputować prawą nogę Tanyi tuż nad kolanem. Kobieta sama zasugerowała to drastyczne rozwiązanie, ponieważ żadne leczenie nie przynosiło efektów, a ona sama była w nieustannej agonii. Okazało się, że 43-latka cierpiała na niezdiagnozowaną cukrzycę - dlatego jej rana nie goiła się, a wręcz uległa zakażeniu i wdała się w nią gangrena.

 

Na szczęście zabieg amputacji nogi przeszedł pomyślnie. Kobieta czuje się już dobrze i wreszcie pozbyła się bólu. Jednak po traumie spowodowanej utratą prawej nogi Czernozukow boi się depilować pozostałej kończyny. “Już nie golę mojej drugiej nogi. To mnie przeraża. Może to zabrzmi dziwnie, ale ani trochę nie żałuję operacji” - podsumowuje Tanya.

 

Jedno jest pewne - po tej strasznej historii już nigdy nie spojrzymy na maszynkę do golenia tak samo…

 Reklama
Coraz więcej osób decyduje się na d...
Coraz więcej osób decyduje się na drastyczną modyfikację ciała m.in. poprzez tatuowanie się i piercing. Do jednej z takich osób należy Adam Curlykale, 32-latek pochodzący z Poznania, który obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Zaczął modyfikować swoje ciało w wieku 21 lat. Ostatnio podjął się zabiegu... usunięcia genitaliów! Jednak kiedyś Curlykale wyglądał zupełnie normalnie. Co skłoniło go to tak drastycznej metamorfozy?   Wszystkie zdjęcia: Instagram@adam.curlykale 

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama