Reklama
Reklama

Urodziłaś się w którymś z TYCH miesięcy? Niestety, ale będziesz… grubsza!

Urodziłaś się w którymś z TYCH miesięcy? Niestety, ale będziesz… grubsza! Fot. iStock

Beata Dżumaga

17lipca2018

Jak to możliwe?!

Walka z nadprogramowymi kilogramami może być długa i żmudna. Niestety naukowcy nie wynaleźli jeszcze sposobu na pozbycie się ich bez wysiłku - żeby schudnąć niezbędne jest ograniczenie spożywanych kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej.

 

Zobacz także: Ile powinna ważyć idealna kobieta według mężczyzn oraz według… nas samych?

 

Ale proces odchudzania nie dla wszystkich jest taki sam. Niektóre osoby chudną szybko, inne - przy takim samym wysiłku - męczą się, by zgubić chociaż kilogram. Dlaczego tak się dzieje? I dlaczego niektóre osoby mają tendencję do tycia, a inne nie? Okazuje się, że wszystkiemu winny jest miesiąc, w którym przyszłaś na świat!

 

via GIPHY

 

Jak donosi portal “Nature Medicine” cytowany przez portal Daily Mirror, naukowcy ze Szwajcarii odkryli, że osoby urodzone w okresie między lipcem a listopadem mają mniejsze tendencje do przybierania na wadze. Z kolei u osób, które urodziły się między styczniem a czerwcem istnieje większe ryzyko, że będą ważyć więcej! Skąd te wnioski?

 

Szwajcarscy specjaliści przeprowadzili tomografię komputerową na ponad 8 tys. ochotników. Potem porównali wyniki osób, które urodziły się między lipcem a listopadem z wynikami tych, którzy przyszli na świat między styczniem a czerwcem. Okazało się, że u osób z pierwszej grupy występowała większa zawartość brązowego tłuszczu. Jak to odkrycie ma się do wniosków na temat tycia?

 

W organizmie każdego człowieka występują dwa rodzaje tłuszczu: biały (niezdrowy) i brązowy (zdrowy). Biały tłuszcz magazynuje kalorie, natomiast brązowy tłuszcz je spala. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest zbudowany z dużej ilości mitochondriów i wytwarza ciepło, dzięki czemu spala kalorie. Wniosek jest jeden - jeśli w twoim organizmie znajduje się więcej brązowego tłuszczu, będziesz szczuplejsza!

 

via GIPHY

 

Do której grupy się zaliczasz? Urodziłaś się w korzystnym okresie między lipcem a listopadem, czy tym mniej korzystnym, między styczniem a czerwcem? ;)

 

Reklama
Zobacz, jak można zmienić swoje cia...
Zobacz, jak można zmienić swoje ciało, kiedy zrezygnuje się z alkoholu!     Wszystkie zdjęcia: Instagram@jellydevote

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama