Reklama
Reklama

Nieoczywiste oznaki tego, że nie jesteś już w formie!

Nieoczywiste oznaki tego, że nie jesteś już w formie! fot. iStock

Anna Mierzejewska

25maja2018

Czy to moment, w którym przestajesz mieścić się w ulubione spodnie?

Kiedy tak naprawdę zaczynamy myśleć nad tym, żeby schudnąć? Prowadzi do tego jeden czynnik, a może jest ich kilka? Podjęcie decyzji o zmianie nawyków nie jest łatwe, dlatego właśnie potrzeba pewnej dawki motywacji. Pytanie jednak brzmi: na jakim etapie naprawdę powinno się zacząć odżywiać i właściwie żyć w inny, zdrowszy sposób?

Eksperci znają odpowiedź! Jesteście ciekawe, jakie dziwne znaki świadczą o tym, że powinniście zmienić sposób życia? Oto one!

 

 

1. Masz problemy ze snem

Często nie możesz zasnąć? Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak aktywności fizycznej. Zacznij się ruszać! Dzięki temu poprawi się nie tylko twoja kondycja, ale także umiejętność zasypiania.

 

2. Stany depresyjne

To normalne jeśli czujesz się smutna po zerwaniu, kłótni z mamą czy niepowodzeniach w pracy. Jeśli jednak wciąż masz doła, właściwie bez wyraźnego powodu, ekpercie twierdzą, że powinnaś zacząć ćwiczyć. Treningi pozwalają bowiem pracować nie tylko nad ciałem, ale także nad samopoczuciem. Pobudzają wydzielanie endorfin! Po udanych ćwiczeniach na pewno poczujesz się o niebo lepiej! 

 

 

3. Często odczuwasz ból w mięśniach

Nawet najmniejszy wysiłek staje się dla ciebie źródłem bólu? To znak, że z twoim ciałem dzieje się coś niedobrego. Jeśli ze specjalistycznych badań nic nie wynika, powinnaś zacząć powoli zmieniać swoje nawyki - zaczynając od zdrowego odżywiania, aż po regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu polepszy się twoja kondycja, a także zbudujesz tkankę mięśniową. Z czasem coraz mniej rzeczy będzie sprawiała ci trudność.

 

4. Czujesz się otępiała

Wciąż czujesz się zmęczona? To także może świadczyć o braku ćwiczeń. Mnóstwo badań dowiodło, że ćwiczenia dodają nam energii, a właściwie pobudzają komórki do życia. Im więcej ćwiczysz, tym mniej ospale będziesz się czuła. 

 

5. Jesz niezdrowe potrawy

Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze? Wciąż odżywiasz się w restauracjach typy fast food? Nic więc dziwnego, że źle się czujesz, twoja waga skacze i właściwie wciąż masz ochotę na niezdrowe przekąski. Wpadłaś w błędne koło. Im więcej bowiem jesz niezdrowych składników, tym bardziej masz na nie ochotę. 

Zaś regularne ćwiczenia sprawiają, że podejmujemy znacznie mądrzejsze wybory. Nie chcemy bowiem, aby wysiłek poszedł na marne. Tym samym znów zataczamy koło, ale tym razem z korzyścią dla siebie!

 

Reklama
Jeśli regularnie słyszysz te zdania...
Jeśli regularnie słyszysz te zdania z ust swojego faceta, jesteś prawdziwą szczęściarą!   Wszystkie zdjęcia: iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama