Reklama
Reklama

Czy orgazm może... boleć?

Czy orgazm może... boleć? Czy orgazm może... boleć? / fot. iStock

Lena Sikor

20grudnia2017

I dlaczego tak się dzieje?

Jeśli przeszukasz internet pod kątem słów "bolesny orgazm", zobaczysz wiele wpisów kobiet, skarżących się na tą nieprzyjemną przypadłość. Jednak medyczne wyjaśnienie nie istnieje: badania poruszają tylko ogólny problem bólu podczas seksu. Statystyk również nie ma, ale w praktyce ginekologicznej bolesne orgazmy nie są rzadkością. Dlaczego pojawia się ból? Ciężko określić przyczynę w innym czasie niż "właściwy" moment. Pod tym względem bolesne szczytowanie można porównać z bólem głowy: w niektórych przypadkach powód jest jasny, a w innych przyjmuje się ogólne leki przeciwbólowe.

 

Nie bez znaczenia są tu problemy z pęcherzem i napięcie mięśni. Jeśli jest to kwestia silnego bólu w dolnej części brzucha, możliwe, że problem leży w macicy, która kurczy się podczas orgazmu. Ból może towarzyszyć torbielom lub endometriozie, i dokuczać przez kilka godzin (a nawet dni!) po orgazmie. Eksperci twierdzą również, że bolesne orgazmy mogą być skutkiem urazu seksualnego. W niektórych przypadkach ciało "zdradza" swoją właścicielkę i wywołuje nieprzyjemne odczucia właśnie wtedy, gdy mózg czeka na te przyjemne. Wtedy należy skontaktować się z lekarzem, aby ustalić przyczyny dolegliwości.

 

Czy można pozbyć się problemu? To zależy od źródła bólu. Jeśli przyczyna leży w mięśniach, można stosować środek przeciwbólowy przed seksem, a także wykonywać ćwiczenia rozluźniające. Jeśli w głowie - potrzebna będzie psychoterapia. Ważne, aby leczenie było kompleksowe, ponieważ rozwiązanie tylko jednego problemu nie spowoduje zniknięcia drugiego.

 

Niestety, lekarze jeszcze nie mają wystarczającej wiedzy na ten temat, ale nie rezygnuj i szukaj właściwej pomocy. I nie ma się czego wstydzić - seks nie może być bolesny.

 

Zobacz także: 10 niepisanych zasad dobrego seksu

 

 

Źródło: cosmo.ru

l
Reklama
Istnieją różne powody, dla których...
Istnieją różne powody, dla których seks może być bolesny, w tym infekcje intymne. Jeśli twój organizm nie może wyprodukować wystarczającego nawilżenia, dyskomfort nieunikniony. Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza, jednak jeśli wszystko jest w porządku, ale ból nie ustępuje - wypróbuj te pozycje. / wszystkie fot. cosmopolitan.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama