Reklama
Reklama

Pijesz w TEN sposób herbatę? To dlatego nie możesz schudnąć!

Pijesz w TEN sposób herbatę? To dlatego nie możesz schudnąć! fot. iStock

Anna Mierzejewska

13listopada2017

Ekspert zdradza, jakie błędy w piciu herbaty spowalniają nasz metabolizm.

Wszystkie wiemy, że herbata ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie - przyspiesza metabolizm, pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, a także zawiera całe mnóstwo antyoksydantów i składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy jednak herbata to w stu procenatch benefity? Okazuje się, że nie do końca. Istnieją bowiem negatywne jej aspekty, które mogą utrudnić nam utratę wagi. Jakie? I przede wszystkim - czy ty także się na nie narażasz?

To wiedza absolutnie fundamentalna dla wszystkich miłośniczek herbaty!

 

Gdy pijesz herbatę na dobry sen... 

My także! W końcu, odpowiednie zioła w doskonały sposób działają usypiająco. Czy jednak robisz dobrze? Problem nie tkwi właściwie w samym napoju, ale w dodatkach, na które pozwala sobie zdecydowana większość z nas. 

 

Większość z nas do swojej codziennej filiżanki herbaty dodaje cukier lub różnego rodzaju słodziki. I o ile np. miód jest jednym z najzdrowszych wyborów, jakiego możesz dokonać, wciąż stanowi zastrzyk szkodliwych kalorii. Każda łyżeczka cukru to dodatkowe 16 kalorii. A jak wiemy, dieta bogata w cukier prowadzi do problemów z utratą wagi, a nawet staje się przyczyną otyłości. To właśnie w cukrze amerykańscy naukowcy upatrują się przyczyn epidemii otyłości. Choroba ta stała się bowiem tak powszechna, iż zyskało miano, no własnie, epidemii.

 

Co zaś z miłośniczkami herbaty z dodatkiem mleka? Według ekspertów, w ten sposób pozbywamy się z tego wartościowego napoju wszelkich antyoksydantów! Co ciekawe, im mniej tłuste mleko, tym większa redukcja zbawiennych właściwości!

Dlatego miłośniczki herbaty z dodatkami, czas zmienić nieco swoje nawyki. Zacznijcie korzystać ze stewii, czyli naturalnego słodzika roślinnego. Nie zapomnij także o kolejnym naturalnym antyoksydancie czyli cytrynie. I koniec z cukrem! 

 

 

 

Reklama
Reklama
Jakie produkty powinnaś dołączyć do...
Jakie produkty powinnaś dołączyć do swojej diety, a czego lepiej unikać?

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama