Reklama
Reklama

8 zaskakujących rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem podczas owulacji

8 zaskakujących rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem podczas owulacji Fot. Getty

Ada Rusin

09października2017

#5. Możesz być wredna

1. Możesz odczuwać ból

Większość kobiet myśli, że menstruacja jest tym momentem, w którym odczuwamy ból. Ale bardzo często owulacja jest równie bolesna co okres (a czasem nawet gorsza!). Skąd bierze się ból owulacyjny? Powstaje, gdy pęka pęcherzyk Graffa i dochodzi do uwolnienia dojrzałej komórki jajowej. Ból najczęściej odczuwamy po jednej stronie podbrzusza – w zależności od tego, z którego jajnika uwolniło się jajeczko.

 

2. Możesz mieć dziwne sny

Choć wydaje się to nieprawdopodobne to badania potwierdzają, że zmiany temperatury ciała są powiązane z dziwnymi albo przerażającymi snami. Podczas owulacji wzrasta temperatura, co może powodować, że śnią ci się koszmary albo coś bardzo nietypowego.

 

3. Zwiększone libido

Podwyższony poziom testosteronu zwiększa libido i szanse na zajście w ciążę.

 

4. Masz ochotę kupić WSZYSTKO

Testosteron i estrogen sprawiają, że jesteś dużo bardziej impulsywna, zwłaszcza w życiu miłosnym, podczas zakupów i jedzenia.

 

5. Możesz być wredna

Nie tylko wredna – także egoistyczna i skłonna do rywalizacji z innymi kobietami. A zarazem milsza dla mężczyzn.

 

6. Asertywność i pewność siebie

Testosteron w połączeniu z estrogenem poprawia twoją pewność siebie. A w bonusie stajesz się bardziej asertywna. Super, prawda? To może być idealny moment na rozmowę o pracę albo poproszenie szefa o podwyżkę.

 

7. Czujesz się bardziej sexy

Mieszanka hormonów w twoim ciele sprawia, że czujesz się bardzo seksowna. Według badań University of Minnesota's Carlson School of Management podczas owulacji kobiety kupują o wiele bardziej sexy ubrania (prawdopodobnie po to, by być bardziej atrakcyjną dla partnera).

Zobacz także: 10 nietypowych objawów owulacji, o których możesz nie wiedzieć

 

8. Możesz się przeziębić

Podczas owulacji nasz system odpornościowy jest osłabiony, dlatego łatwiej złapać infekcję. Podwyższony poziom estrogenu zmniejsza aktywność jednej z kluczowych cząsteczek układu immunologicznego – aby plemniki mogły dłużej przetrwać w twoim ciele, co zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Niestety, to sprawia, że wirusy i bakterie także żyją dłużej.

 

źródło: cosmopolitan.co.uk

Reklama
Reklama
1. Ustawianie budzika w telefonie.....
1. Ustawianie budzika w telefonie... Ustawienie alarmu w telefonie to super wygodna opcja, żeby nie zapomnieć o wzięciu tabletki. Jasne, możesz obkleić swoje mieszkanie karteczkami samoprzylepnymi, możesz prosić swojego faceta, żeby przypomniał ci o tym, że wybiła godzina „0”. No i oczywiście możesz liczyć na swoją niezawodną pamięć! Szczerze? My wolimy nie ryzykować ;)   Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama