Reklama
Reklama

Już jeden dzień śmieciowego jedzenia ma TRAGICZNY wpływ na twoje ciało

Już jeden dzień śmieciowego jedzenia ma TRAGICZNY wpływ na twoje ciało Fot. Universal Pictures

Beata Dżumaga

13września2017

Naprawdę myślałaś, że cheat day jest nieszkodliwy?

Każda z nas czasami marzy o tzw. cheat day, kiedy będzie mogła od rana do wieczora, zupełnie bezkarnie obżerać się węglowodanami, tłuszczami i cukrami sprytnie ukrytymi pod postacią pysznej pizzy, burgerów, frytek, ciast, ciasteczek, lodów... Lista jest naprawdę długa.

 

Zobacz także: Oto, jak pracownicy fast foodów oszukują, żeby dać ci mniej frytek

 

Czasami ulegamy pokusie i od razu usprawiedliwiamy swoje zachowanie mówiąc sobie: "To tylko dzisiaj. Jutro wszystko to spalę na siłowni". Niestety okazuje się, że nawet jeden dzień obżarstwa powoduje w naszych organizmach prawdziwe spustoszenie!

 

via GIPHY

 


Tak wynika z badania, którego wyniki zostały opublikowane w magazynie „Nutrients”. Jego autorzy zmierzyli poziom cukru we krwi u 15 zdrowych osób po tym, jak przez cały dzień jadły potrawy o wysokiej zawartości tłuszczu. Ochotnicy spożywali kiełbaski, bekon, burgery i inne smażone potrawy oraz ciasta. Podczas tego „cheat day” ich jadłospis zawierał o ok. 78 proc. kalorii więcej, niż przyjmowali na co dzień.

 

Jak 24 godziny rozpusty przełożyły się na ich zdrowie? Wyniki są eksperymentu są naprawdę niepokojące.

 

Autorzy badania porównali poziom cukru w krwi ochotników dzień po jedzeniowym szaleństwie z poziomem cukru zmierzonym wcześniej. Okazało się, że ich wrażliwość na insulinę, czyli hormon, dzięki któremu cukier z krwi przekształca się w energię, dramatycznie spadł. Oznacza to, że ich organizmy potrzebowały więcej insuliny, aby zaabsorbować cukier.

 

To pokazuje, że systematyczne obżeranie się może prowadzić do rozwoju cukrzycy. U cukrzyków poziom cukru we krwi jest notorycznie podwyższony, ponieważ chorzy cierpią na niedobór insuliny.

 

Warto o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziesz miała ochotę pofolgować sobie „tylko dzisiaj”...

 

via GIPHY

 

 

 

Reklama
Reklama
Lucy Mountain pokazuje prawdę o tzw...
Lucy Mountain pokazuje prawdę o tzw. zdrowym jedzeniu. Sprawdź, na co zwracać uwagę!   Fot. Instagram @thefashionfitnessfoodie

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama