Reklama
Reklama

Top 7 ważnych faktów o depilacji bikini

Top 7 ważnych faktów o depilacji bikini Top 7 ważnych faktów o depilacji bikini / fot. iStock

Lena Sikor

08września2017

Pewnych rzeczy po prostu nie powinnaś robić

Depilacja miejsc intymnych to bardzo indywidualna kwestia, a i sam proces jest raczej mało przyjemny. Jednak większość z nas robi to regularnie, popełniając irytujące błędy, które prowadzą do większego bólu lub kiepskiego rezultatu. Aby wszystko poszło sprawnie, Cosmopolitan US poprosił "mistrzów woskowania" o udzielenie ważnych wskazówek swoim potencjalnym klientkom. Niektóre z nich stały się dla nas odkryciem!

Oto czego nie powinnaś robić przed, w trakcie i po depilacji - dla własnego dobra.

#1. Nie martw się o to, że nie zrobiłaś pedicure i nie ogoliłaś nóg

"To ostatnia rzecz, którą zauważam, kiedy pracuję z klientką. Skupiamy się na usuwaniu włosów, więc wyluzuj i oddychaj - to wszystko", mówi Celia, mistrzyni woskowania z 8-letnim doświadczeniem.

#2. Nie przenoś zaplanowanej wizyty z powodu miesiączki

"Tak, miesiączka może zwiększyć wrażliwość na ból, ale to jedyny minus. Nie musisz się wstydzić i lepiej trzymać się ustalonego grafiku depilacji, aby nie ominąć pewnych faz wzrostu włosów. Użyj świeżego tamponu i to wszystko!", dodaje Celia.

#3. Postaraj się nie golić przed zabiegiem

"Lepiej, żeby klientki nie używały maszynki do golenia pomiędzy zabiegami depilacji bikini. Nie tylko dlatego, że włosy stają się bardziej sztywne, co utrudnia zabieg, ale także dlatego, że niektórych z nich po prostu nie da się usunąć. Minimalna długość to 6 mm, optymalna - 1 cm, a zbyt długie włoski zawsze można przyciąć. Za krótkie, no cóż... pozostaną z tobą", mówi właścicielka studia depilacji Christina Pitts.

#4. Powstrzymaj się od seksu

Pitts komentuje to tak: "Wszystko 'tam' jest lekko spuchnięte i wilgotne. Podczas depilacji to nie ma znaczenia, ale zlituj się nad nami, proszę. Praca z taką skórą jest bardzo trudna!"

#5. Nie przepraszaj za owłosienie

"Nie znoszę, kiedy kobiety zaczynają tłumaczyć się ze swojego owłosienia lub nazywają siebie Yeti. To moja praca, nie przepraszaj", mówi mistrz depilacji woskiem Annie Hellmuth.

#6. Nie korzystaj z telefonu podczas procedury

Hellmuth wyjaśnia swoją prośbę w następujący sposób: "Miałam klientki, które decydowały się na rozmowę wideo z mamą lub koleżanką, żeby one moralnie wspierały je podczas procedury. To jest strasznie denerwujące i rozpraszające. Proszę, nie rób tak."

 

Zobacz także: Kiedy nie powinnaś usuwać włosków w miejscach intymnych?

 

#7. Nie uprawiaj seksu, nie pływaj i nie idź na siłownię natychmiast po depilacji

"Po depilacji pory pozostają otwarte przez 24 godziny, więc pływanie, intensywne ćwiczenia lub seks mogą sprowokować przedostanie się bakterii, co z kolei może doprowadzić do paskudnej wysypki. Wystarczy przetrzeć skórę antyseptycznym środkiem bezalkoholowym lub użyć kremu z pantenolem, aby szybko złagodzić podrażnienie i zmniejszyć zaczerwienienie. To wszystko!"

 

 

Źródło: cosmo.com.ua

Reklama
Reklama
Zakochałyśmy się w tych kosmetykach...
Zakochałyśmy się w tych kosmetykach - sprawdź, co warto przetestować we wrześniu ;) Fot. instagram.com/kissandmakeup01

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama