Reklama
Reklama

Czy tamponem można przebić błonę dziewiczą?

Czy tamponem można przebić błonę dziewiczą? Fot. iStock

Beata Dżumaga

11sierpnia2017

Czy jest takie ryzyko?

Wiele młodych kobiet zadaje sobie pytanie, czy tampon przebija błonę dziewiczą. Te rozterki dotyczą szczególnie dziewczyn, które są dziewicami i obawiają się, że podczas aplikacji tamponu dojdzie do przerwania błony dziewiczej.


Dziewictwo a tampon to dla wielu dziewczyn bardzo problematyczna kwestia. Jak jest naprawdę?

 

Błona dziewicza może ulec przerwaniu w innych okolicznościach niż seks. Może się to zdarzyć np. podczas intensywnego uprawiania sportu. A kwestia błona dziewicza a tampon? Jeśli będziesz próbować włożyć tampon zbyt gwałtownie lub „na siłę”, możesz uszkodzić błonę dziewiczą. Zdarza się to bardzo rzadko, ale teoretycznie jest to możliwe.

 

Czy dziewice mogą używać tamponów?


Czy stosowanie tamponów u dziewic jest możliwe? Oczywiście, że tak! Tamponów możesz używać bez względu na to, czy już rozpoczęłaś współżycie czy jeszcze nie. Nie ma czegoś takiego, jak tampony dla dziewic.

 

Jak to wygląda z anatomicznego punktu widzenia? Po pierwsze trzeba wiedzieć, że błona dziewicza może przybrać bardzo różny kształt, a niektóre dziewczyny w ogóle jej nie posiadają. U innych z kolei w błonie dziewiczej występuje naturalny otwór – ma wówczas kształt pierścienia. Poza tym trzeba pamiętać, że błona dziewicza jest niezwykle rozciągliwa.


Co więcej, tampony są zaprojektowane w taki sposób, aby zaaplikować je do pochwy w jak najbardziej komfortowy sposób. Kobiety, które jeszcze nie współżyły na pierwszy raz powinny wybrać tampony w rozmiarze mini lub tampony z dodatkowym aplikatorem. To zminimalizuje poczucie dyskomfortu, które zapewne pojawi się podczas pierwszej aplikacji. Jednak nie ma ono nic wspólnego z byciem dziewicą – także kobiety, które już uprawiają seks mogą mieć problemy podczas zakładania tamponu.

 

Pamiętaj, żeby zaczynając swoją przygodę z tamponami zadbać o swój komfort i po prostu się zrelaksować. Wtedy wszystko pójdzie gładko!

 

Reklama
Reklama
Już nie musisz się wstydzić i pytać...
Już nie musisz się wstydzić i pytać lekarza - zrobiłyśmy to za ciebie! Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama