Reklama
Reklama

Tyjemy przez coś, co jest w mieszkaniu każdej z nas!

Tyjemy przez coś, co jest w mieszkaniu każdej z nas! Fot. iStock

Beata Dżumaga

13lipca2017

Łapiemy za szczotkę!

Dbanie o idealną sylwetkę nie jest proste. Musimy uważać na słodycze, wystrzegać się fast foodów i pamiętać o aktywności fizycznej. Ale mimo to wiele z nas ma problemy ze zgubieniem zbędnych kilogramów. Jakby tego było mało, teraz okazuje się, że możemy przybierać na wadze po prostu od przebywania we własnym mieszkaniu. Dlaczego?

 

Wszystkiemu winien... kurz! Ten zgromadzony w naszych domach zawiera substancje, które zaburzają gospodarkę hormonalną. Pobudzają one komórki tłuszczowe w naszych organizmach do gromadzenia większej ilości tłuszczu, a w konsekwencji – do tycia. To wnioski z badania naukowców z American Chemical Society, o których informuje „The Telegraph”.


Co gorsza, efekt tycie wywołuje naprawdę niewielka ilość kurzu, bo zaledwie 3 mikrogramy! To o wiele mniej, niż na co dzień znajdziemy w swoim mieszkaniu. Mało tego, cząsteczki kurzu mogą dostać się do ludzkiego organizmu poprzez oddychanie, zostać zaabsorbowane przez skórę lub po prostu połknięte podczas spożywania posiłków.

 

Zobacz także: Dlaczego tak trudno pozbyć się "boczków"?


Badacze stwierdzili także, że na tycie od kurzu szczególnie narażone są dzieci. To dlatego, że kontakt młodych organizmów z substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną może skutkować przybieraniem przez nie na wadze w późniejszym życiu.


Skąd w kurzu szkodliwe substancje? Prawdopodobnie to my sami przynosimy je do swoich domów razem z zakupami. Według naukowców najgorszy wpływ na naszą wagę mają przedmioty wykonane z plastiku, np. torebki i opakowania.


Niestety nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogodzić się z tym smutnym faktem. Jak by nie patrzeć, to jeszcze jeden powód, by dbać o czystość w mieszkaniu. A dodatkowo w walce z kurzem będziemy spalać kalorie - więc do dzieła!

 

Reklama
Reklama
Odchudzanie jest ciężkim procesem....
Odchudzanie jest ciężkim procesem. Od pączków po torty urodzinowe- każdego dnia czekają  na nas ciężkie wyzwania żywieniowe. Niektórych błędów w diecie jesteśmy świadome, a o innych nie mamy pojęcia, mimo, że często je popełniamy! Sprawdź, o które chodzi!   fot. Istock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama