Reklama
Reklama

Naukowcy odkryli, że alkohol nie wpływa na odchudzanie!

Naukowcy odkryli, że alkohol nie wpływa na odchudzanie! Naukowcy odkryli, że alkohol nie wpływa na twoje odchudzanie! / fot. Getty

Lena Sikor

26marca2017

Czas na kieliszek wina bez wyrzutów sumienia

Nawet jeśli jesteś na diecie, nie musisz rezygnować ze wszystkich przyjemności - takich jak kieliszek wina - przynajmniej zgodnie z ostatnią analizą istniejących już badań na temat wpływu alkoholu na masę ciała, którą niedawno przeprowadził New York Times.

Pomimo faktu, że naukowcy nie powinni pić w pracy, ich najnowsze odkrycie sugeruje, że alkohol nie wpływa na odchudzanie. Według New York Times, jednym z najbardziej wiarygodnych dokumentów badawczych jest przegląd z 2015 roku, który udowadnia, że ani częste, ani umiarkowane spożywanie alkoholu nie ma wpływu na wagę lub obwód talii u kobiet, a nawet może być powiązane z utratą masy ciała. Prawdopodobnie chodzi o to, że osoby, które piją rozsądnie, jedzą zdrowo i więcej ćwiczą, w przeciwieństwie do osób nadużywających lub wstrzymujących się w ogóle. Dlatego kieliszek wina (lub ulubiony drink) podczas kolacji prawdopodobnie nie zrujnuje twojej figury.

Pomimo tych wyników, naukowcy wciąż potępiają spożywanie alkoholu częściej niż raz dziennie (lub dwa razy, jeśli jesteś facetem), czyli najlepszym wyborem jest umiar. Są również wyjątki - stanowczo odradza się picie nastolatkom, którzy i tak nie powinni tego robić, oraz osobom starszym, które częściej mają nadwagę, jeśli często piją alkohol.

Możesz ucieszyć się z tej wiadomości bez zbędnych pytań. Jeśli jednak chcesz zadać jedno pytanie, zrób to - czy kieliszek wina naprawdę sprawia, że ​​czujesz się lepiej? Czy jest to tylko wstęp do większej ilości alkoholu, pizzy w nocy i okropnego kaca, który na pewno nie wspomoże twojego odchudzania? Pamiętaj więc o zdrowym rozsądku. Jeśli pijesz i przybierasz na wadze - przestań. A jeśli ogólnie prowadzisz zdrowy tryb życia i masz ochotę na kieliszek wina, ale odmawiasz sobie tylko dlatego, że dbasz o figurę - po prostu otwórz butelkę i nie martw się na zapas.

 

 

Źródło: cosmopolitan.com

Reklama
Reklama
Marzysz o gładkiej skórze bez cellu...
Marzysz o gładkiej skórze bez cellulitu? Koniecznie wypróbuj masaż antycellulitowy, który pomoże ci się go pozbyć. Wybierz odpowiedni krem lub olejek bogaty w kofeinę i wyciągi z alg, które skutecznie zmniejszają cellulit. Fot. Getty

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama