Reklama
Reklama

Zobaczyłaś dwie kreski, a nie jesteś w ciąży? Te rzeczy mogą zafałszować test ciążowy!

Zobaczyłaś dwie kreski, a nie jesteś w ciąży? Te rzeczy mogą zafałszować test ciążowy! Fot. Getty

Ada Rusin

16lutego2017

Musisz to wiedzieć zanim go zrobisz

1. Czekasz zbyt długo na wynik

Każdy test ma określone po jakim czasie daje prawidłowy wynik – najczęściej musisz poczekać od 3 do 5 minut. Wiele testów po tym czasie może pokazać 2 kreski nawet jeśli nie jesteś w ciąży.

2. Bierzesz leki zawierające hormon hCG

To właśnie hCG (gonadotropina kosmówkowa) wydzielana jest przez zarodek od momentu zagnieżdżenia w macicy. Testy ciążowe wykrywają hCG w moczu i na tej podstawie pokazują 1 lub 2 kreski.

Zobacz także: 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o testach ciążowych

3. Test ciążowy jest przeterminowany

Bardzo często zdarza się, że kobiety używają testów ciążowych, które kiedyś kupiły i które zdążyły się przeterminować. Substancje chemiczne w takim teście mogą dać fałszywy pozytywny wynik.

4. Masz torbiele

Często torbiele jajników dają zafałszowany wynik testu ciążowego ze względu na zwiększony poziom hCG. Pamiętaj, żeby nigdy nie lekceważyć torbieli – większość z nich jest łagodna, ale lepiej mieć je pod kontrolą lekarza.

5. Niedawno poroniłaś

Niektóre poronienia, zwłaszcza te na bardzo wczesnym etapie ciąży, przebiegają niezauważone. Jeśli  w krótkim czasie po nim zrobisz test możesz zobaczyć dwie kreski.

 

Reklama
Reklama
Jak najlepiej przygotować się do wi...
Jak najlepiej przygotować się do wizyty u ginekologa? Sprawdź, co powinnaś wiedzieć nim do niego pójdziesz. Te rzeczy są niezwykle ważne i dotyczą KAŻDEJ kobiety!

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze