Reklama
Reklama

Oczywiste i zupełnie zaskakujące oznaki ciąży

Oczywiste i zupełnie zaskakujące oznaki ciąży Oczywiste i zupełnie zaskakujące oznaki ciąży / fot. Wpadka (Universal Pictures)

Lena Sikor

08stycznia2017

Dowiedz się, jak może zareagować twoje ciało

Powinnaś wiedzieć, jak reaguje kobiece ciało w ciąży. Unikniesz niepotrzebnego stresu, a jeśli chcesz mieć dziecko - ucieszysz się. Bez względu na to, jak poważnie traktujesz kwestię antykoncepcji, od czasu do czasu możesz się przestraszyć. Nie musisz jednak biec do ginekologa za każdym razem, kiedy masz nudności (być może winę ponosi ten wielki hamburger z wczoraj?). Zanim spanikujesz i wykupisz wszystkie testy ciążowe w pobliskiej aptece, przeczytaj o tych oczywistych, oraz tych nieco zaskakujących objawach ciąży.

Klasyczne objawy ciąży

#1. Masz mdłości

Ciąża powoduje bardzo szybki wzrost poziomu niektórych hormonów, które zakłócają trawienie. Słynne "poranne mdłości" to mit. Jeśli nudności związane są z ciążą, mogą trwać przez cały dzień. Pojawiają się po upływie około czterech tygodni od ostatniej miesiączki. Dobra wiadomość w tym przypadku? Mdłości są często synonimem zdrowej ciąży.

#2. Jesteś wyjątkowo zmęczona

Jeśli pracujesz podczas ciąży, masz dwie prace w pełnym wymiarze czasu. Rezultat - wstajesz o 8 rano, umiarkowanie świeża, ale około 10 rano marzysz wyłącznie o powrocie do łóżka, ze względu na nagłe i znaczne zmęczenie.

#3. 85B zmienia się na 90C

Oprócz braku miesiączki, nabrzmiałe piersi są jednym z najczęstszych objawów ciąży. Jeśli masz wrażenie, że są większe, lub "okrągłe jak piłka" - warto zrobić test. Tylko pamiętaj, że przed każdą miesiączką piersi mogą zachowywać się w taki sam sposób.

#4. Przybierasz na wadze

Jeśli nie masz problemów z hormonami, nie cierpisz z powodu stresu, nie przyjmujesz leków, wpływających na wagę - to jeden z bardziej oczywistych objawów.

Zaskakujące objawy ciąży

#5. Masz lekkie krwawienia

Czyli plamienia, zazwyczaj towarzyszące miesiączce (kilka dni przed nią, i po niej). Wyjaśnienie? Pięć do dziesięciu dni po zapłodnieniu, komórka jajowa tworzy ciepłe miejsce w macicy, co może czasami powodować lekkie krwawienia. Nie każda kobieta spotka się z takim objawem ciąży.

#6. Twoje sutki zmieniły kolor

Potężna dawka hormonów może powodować tak znaczące zmiany. Jeśli zauważysz, że kolor twoich sutków lub ich wielkość uległy zmianie, prawdopodobnie jesteś w ciąży.

#7. Zauważyłaś ciemną linię od pępka do kości łonowej

Wyjaśnienie jest dokładnie takie samo, jak w poprzednim punkcie - hormony.

#8. Twoje policzki mają nietypowy kolor

Albo pojawią się na nich przebarwienia - jak się domyślasz, odpowiedzialne są hormony. Nie martw się, zazwyczaj po porodzie wszystko wraca do normy. A jeśli nie, pomoże zabieg laserem.

#9. Masz bardzo dziwaczne zachcianki

I niektóre z nas odnajdą szczęście w wyśmienitej mieszance sera pleśniowego i masła orzechowego, a inne obudzą się w nocy z niepohamowanym apetytem na pierś z kurczaka. Eksperci nie wyjaśniają dlaczego tak się dzieje, ale jest to jeden z najczęstszych objawów ciąży.

#10. Nagle czujesz obrzydzenie do niektórych produktów spożywczych

W czasie ciąży twoje zmysły są bardziej rozwinięte. Może się okazać, że kiedyś uwielbiałaś majonez, a teraz biegniesz do łazienki, jak tylko go poczujesz - po prostu wcześniej nie zwracałaś uwagi na zapach.

#11. Cierpisz na ból brzucha podobny do skurczów menstruacyjnych

Tyle tylko, że nie jesteś w czasie cyklu, kiedy rzeczywiście powinny się pojawić skurcze menstruacyjne.

#12. Twoje życie seksualne jest zredukowane do zera...

W ciągu kilku pierwszych tygodni ciąży, między nudnościami i ciągłym zmęczeniem - nie masz ochoty na seks, i nic dziwnego. Nie martw się, apetyt seksualny powróci w drugiej połowie ciąży.

#13. Masz szalony apetyt

Cóż za dziwny pomysł, skoro chcesz zwymiotować wszystko, co połkniesz... Ale tak, jesteś głodna przez cały czas.

#14. Masz problemy ze wzrokiem

Chociaż zdarza się to rzadko, w czasie ciąży niektóre kobiety gorzej widzą.

 

Teraz wiesz już (prawie) wszystko! A jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem.

 

 

Źródło: cosmopolitan.fr

Reklama
Reklama
Portal Pinterest wytypował 7 gorący...
Portal Pinterest wytypował 7 gorących trendów, które będą królowały w 2017. Zobacz sama co będzie modne w tym roku. Fot. iStock

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama