Reklama
Reklama

5 małych zmian w diecie, które powinnaś wprowadzić w 2017 roku

5 małych zmian w diecie, które powinnaś wprowadzić w 2017 roku 5 małych zmian w diecie, które powinnaś wprowadzić w 2017 roku / Fot. iStock

Luiza Nowińska

03stycznia2017

Małe zmiany, wspaniałe rezultaty!

 W 2017 roku chciałabyś schudnąć, ale bez dużych wyrzeczeń? Nie musisz przechodzić na restrykcyjną dietę, aby zauważyć poprawę sylwetki i samopoczucia. Wystarczy, że wprowadzisz kilka zmian...

Nie opuszczaj domu bez śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i naprawdę nie warto o nim zapominać. Staraj się jeść na śniadanie pełnowartościowe produkty. Doskonałym pomysłem jest owsianka, pełnoziarniste pieczywo czy też jajka lub pudding z nasion chia. Możliwości jest naprawdę wiele! 

 Jedz więcej warzyw

Przeanalizuj swoje codziennie menu i odpowiedz sobie na pytanie - jaki jego procent stanowią warzywa? Prawdopodobnie niewielki. Staraj się, aby znalazły się one w prawie każdym posiłku, a niezdrowe przekąski zastąp paseczkami marchewki czy też selera naciowego.  

Pij więcej wody i ogranicz słodzone napoje 

Wszystkie wiemy, że codziennie należy pić minimum 1,5 litra wody, ale czy zawsze nam się to udaje? Niestety zazwyczaj (a w szczególności zimą) nie. Zadbaj o to, by w 2017 roku bez żadnych wyjątków pić zalecaną ilość wody codziennie!

Jedz regularnie

Postaraj się określić stałe godziny spożywanych posiłków i trzymać się ustalonej rozpiski. Dzięki temu twój metabolizm będzie działać sprawniej, a ponadto zminimalizujesz ryzyko podjadania. 

Ogranicz śmieciowe jedzenie

A gdyby tak postanowić sobie, aby w 2017 roku nie zjeść niczego z sieci McDonald's albo w KFC? A gdyby tak całkowicie wykluczyć śmieciowe jedzenie ze swojego menu? Wystarczy spróbować!

 

Zobacz także: Ranking najzdrowszych diet odchudzających. Którą powinnaś wybrać?

 

 

Reklama
Reklama
Czy to nie wspaniała wiadomość? P.S...
Czy to nie wspaniała wiadomość? P.S. Niskokaloryczne nie zawsze znaczy zdrowe ;)/ fot. Pexels.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama