Reklama
Reklama

5 powodów, dla których szampan jest dobry dla twojego zdrowia i urody

5 powodów, dla których szampan jest dobry dla twojego zdrowia i urody 5 powodów, dla których szampan jest dobry dla twojego zdrowia i urody / Fot. iStock

Luiza Nowińska

30grudnia2016

Zobacz, dlaczego nie musisz go sobie odmawiać!

Jeśli myślałaś o tym, aby odmówić sobie picia szampana zapomnij o tym pomyśle! Okazuje się, że ten alkohol ma wiele pozytywnych właściwości dla twojego zdrowia i urody... Ponzja je wszystkie! 

 #1 Ma mało kalorii

Nie jest tajemnicą, że szampan to jeden z najmniej kalorycznych alkoholi. Dla przykładu kieliszek czerwonego wina to około 120 kalorii, a taka sama porcja to jedyne 90 kalorii. Nie będziemy już wspominać o różnicy pomiędzy szampanem, a wysokokalorycznymi drinkami... ;)

#2 Zapobiega demencji i utracie pamięci 

Według badań przeprowadzonych na University of Reading  picie jednego do trzech kieliszków szampana tygodniowo może poprawić zdrowie mózgu i przeciwdziała utracie pamięci. 

#3 Jest dobry dla cery

Szampan ma szczególnie pozytywne działania dla posiadaczek cer tłustych i skłonnych do wyprysków, gdyż posiada właściwości przeciwbakteryjne. Poza tym pomaga wyrównać koloryt skóry. 

#4 Ma dobry wpływ na serce

W rzeczywistości, szampan jest tak samo dobry dla serca, jak czerwone wino. Na University of Reading  stwierdzono, że "dwa kieliszki szampana dziennie mogą być bardzo dobre dla pracy serca i krążenia. Mogą także zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i udaru mózgu". 

#5 Zmniejsza apetyt

Okazuje się, że szampan skutecznie hamuje apetyt.  Wykazano, że ludzie piją wolniej niż inne alkohole i szybko pojawia się u nich uczucie sytości. Istnieje nawet dieta, którą postawą jest właśnie szampan!

 

Zobacz także: Jak wykonać sylwestrowy makijaż w stylu Natalii Siwiec?

 

 

Reklama
Reklama
Czy to nie wspaniała wiadomość? P.S...
Czy to nie wspaniała wiadomość? P.S. Niskokaloryczne nie zawsze znaczy zdrowe ;)/ fot. Pexels.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze