Reklama
Reklama

Czego NIE można robić w czasie miesiączki?

Czego NIE można robić w czasie miesiączki? Czego NIE można robić w czasie miesiączki?/fot.iStock

Magda Szymańska

28października2016

Sprawdź, co znajdziesz na liście zakazanych rzeczy!

W czasie miesiączki często czujemy się zmęczone, rozdrażnione i osłabione. Podpowiemy ci, jakich rzeczy koniecznie powinnaś unikać w tym okresie!

 

# Czy w czasie miesiączki można wyrywać zęby?

 

Menstruacja to wystarczające obciążenie dla naszego organizmu, dlatego w tym czasie raczej nie usuwa się zębów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że miesiączka obniża zdolność krwi do krzepnięcia, dlatego koniecznie przed zabiegiem poinformuj o niej swojego stomatologa. Ostateczna decyzja będzie należała do niego. Wpływ na nią może mieć między innymi stan twojego zęba, istnienie stanu zapalnego czy odczuwanie dolegliwości bólowych przez pacjentkę.

 

# Czy w czasie miesiączki można się opalać?

 

Podczas miesiączki lepiej zrezygnuj z opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na niebezpieczeństwo nasilenia się krwawienia. Nie warto ryzykować, prawda?

 

# Podczas miesiączki nie można oddawać krwi

 

Oddawanie krwi w czasie miesiączki niestety nie jest możliwe, dlatego jeśli masz takie plany, musisz je przesunąć w czasie. Stację krwiodawstwa możesz odwiedzić dopiero po trzech dniach od skończenia się menstruacji.

 

# Podczas miesiączki nie można korzystać z sauny

 

Jest to zakazane ze względu na wysoką temperaturę, która panuje w saunie i może sprawić, że twoje krwawienie mocno się nasili, co jest dla nas bardzo niebezpieczne.

 

Reklama
Niektóre kobiety uwielbiają seks po...
Niektóre kobiety uwielbiają seks podczas miesiączki, a inne starają się go unikać. Tak naprawdę, to świetna rzecz - jesteś mniej skłonna do zajścia w ciążę (chociaż wciąż potrzebujecie antykoncepcji), taki seks pomoże złagodzić skurcze, ty jesteś bardziej nawilżona, a niektóre kobiety zgłaszają niesamowite orgazmy. Jeśli chcecie spróbować, te pozycje są dla was.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama