Reklama
Reklama

Jak możesz powstrzymać negatywne wpływy na swoje życie - poradnik

Jak możesz powstrzymać negatywne wpływy na swoje życie -  poradnik Jak możesz powstrzymać negatywne wpływy na twoje życie - poradnik / fot. "Legalna blondynka" (Metro-Goldwyn-Mayer)

Wioleta Pyśkiewicz

07stycznia2017

Uwierz, bez nich wszystko będzie o wiele lepsze.

Jest wiele sposobów, w jaki ludzie mogą dzielić się z tobą swoimi negatywnymi wibracjami: mówienie nieprzyjemnych czy wręcz wrednych rzeczy, brak wiary ciebie i stwierdzenie, że nie uda ci się czegoś osiągnąć czy dopatrywanie się w tobie samych złych rzeczy. Czujesz się wtedy tak, jakby wyssana została z ciebie cała energia. Uwierz, absolutnie nie potrzebujesz tych negatywności w swoim życiu i możesz sobie z nimi poradzić.

1. Wybieraj ludzi, którymi się będziesz otaczała

W niektórych przypadkach może być ciężko, np. w pracy, ale już w kręgach towarzyskich masz na to wpływ. Wybieraj przyjaciół, z którymi czujesz się naprawdę dobrze i z którymi możesz się dzielić dobrymi i gorszymi rzeczami. O toksycznych znajomych zapomnij i skreśl ich ze swojej listy znajomych.

2. Pokazuj negatywnym osobom, że masz kontrolę nad swoim życiem

Jeśli inni ciągle mówią ci, że nie powinnaś robić czegoś po swojemu, bo i tak ci się nie uda, pokaż im, że dobrze przemyślałaś tamtą sprawę. Nie wystarczy powiedzenie: "Dzięki temu będę szczęśliwa" - musisz przedstawić dokładny plan od A do Z. Tylko dzięki temu udowodnisz to, że potrafisz sprawować kontrolę nad swoim życiem i jesteś w stanie sobie poradzić.

 

Zobacz także: 11 typów toksycznych przyjaciółek, które nie są ciebie warte

 

3. Upewnij się, kiedy możesz się z nimi skonfrontować

Przede wszystkim, nie działaj pod wpływem emocji. Jasne, kiedy po raz kolejny słyszysz coś nie tak na swój temat, masz ochotę wygarnąć wszystko tej osobie. Weź jednak głęboki wdech i nie rób tego - to kiepski moment na konfrontowanie się. Nie chcesz chyba wyjść na sfrustrowaną osobę. Poczekaj na taką chwilę, kiedy obydwoje (obydwie) będziecie bez towarzystwa innych, postronnych osób i na spokojnie wyjaśnij to, co czujesz.

4. Przyjmuj pozytywne wibracje

Dzięki ludziom, którzy mają na ciebie dobry wpływ, łatwiej ci będzie uodpornić się na wszystkie negatywne wpływy. Pamiętaj też,  żeby nie zagłębiać się w złych myślach i nastrojach - jeśli nawet nie jesteś zadowolona z czegoś, co zrobiłaś, nie rozpamiętuj tego i nie zadręczaj się latami. Wyciągnij z tego odpowiednią naukę, dzięki czemu nie popełnisz już tego samego błędu.

 

Zobacz także: Różne typy bólów głowy i jak sobie z nimi radzić

 

Reklama
Reklama
5 nowości książkowych, które poleca...
5 nowości książkowych, które polecamy do przeczytania właśnie w tym miesiącu! Fot. Instagram @crimebythebook

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama