Reklama
Reklama

Bieganie a odchudzanie – o czym powinnaś wiedzieć?

Bieganie a odchudzanie – o czym powinnaś wiedzieć? Bieganie a odchudzanie – o czym powinnaś wiedzieć?/fot. Thinkstock

Justyna Sałkowska

20lutego2016

Chcesz zacząć biegać? Te porady mogą ci się przydać! :)

Od dawna chodzi ci po głowie pomysł zrzucenia kilku kilogramów? Uprawiasz jogging? Zastanawiasz się, czy bieganie pomoże ci pozbyć się zbędnego tłuszczyku? Dobrze rozumiemy twoje rozterki, dlatego przygotowałyśmy dla ciebie kilka pomocnych wskazówek.

 

Bieganie spalanie kalorii

 

Niestety – nie możemy wam napisać ile kalorii spalicie podczas jednego biegu, ponieważ ich ilość jest uzależniona od wielu czynników, między innymi tego ile kilogramów ważysz. Podpowiemy ci jednak co zrobić, jeśli chcesz, by twój trening był możliwie jak najbardziej efektywny! :)

 

Przede wszystkim, biegaj powoli. W czasie biegu powinnaś być w stanie normalnie rozmawiać. Jeśli masz trochę wolnej gotówki możesz zainwestować w pulsometr. Poza tym, staraj się biegać przynajmniej 30 minut. W wolnym tempie powinnaś wytrzymać taki trening, nawet jeśli twoja kondycja jest naprawdę bardzo słaba.

 

Bieganie a brzuch

 

Zadajesz sobie pytanie, czy bieganie pomoże ci spalić oponkę na brzuchu? Pamiętaj, nie da się schudnąć tylko z jednego obszaru. Kluczem do sukcesu jest kombinacja zrównoważonej diety oraz aktywności fizycznej. Co jednak z tym brzuchem? W czasie biegania pracują również mięśnie w tym rejonie, dlatego jeśli będziesz regularnie trenowała powinnaś zauważyć efekty.

 

Bieganie rano czy wieczorem?

 

Zastanawiasz się, jaki moment dnia jest najlepszy na trening? Odpowiedź jest jedna – biegaj wtedy kiedy masz czas. Pod uwagę weź swój rozkład dnia oraz indywidualne preferencje. Jeśli nienawidzisz wstawać rano masz raczej marne szanse na to, że bez problemu zaczniesz budzić się godzinę wcześniej, żeby pójść na jogging :)

 

Ile można schudnąć biegając?

 

To zależy tylko od ciebie! Podstawowe znaczenie ma ilość i długość treningów. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić. Twój organizm potrzebuje czasu na regenerację. Możesz też postawić na treningi interwałowe, polecane osobom zaawansowanym. Bądź rozsądna, daj swojemu ciału czas, a na pewno zobaczysz rezultaty.

 

l
Reklama
Marka Cardio Bunny jest w stu proce...
Marka Cardio Bunny jest w stu procentach polska. Ubrania szyte są w Polsce, z polskich dzianin, produkowanych w rodzimych fabrykach. U nas wciąż mało znane, ale bardzo cenione na rynku skandynawskim/norweskim ze względu na współpracę z tamtejszymi markami.

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama