Reklama
Reklama

22 ciekawostki o Seksie w Wielkim Mieście

22 ciekawostki o Seksie w Wielkim Mieście 22 ciekawostki o Seksie w Wielkim Mieście / fot. Seks w Wielkim Mieście (HBO)

Ksenia Krasko

03czerwca2016

Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz ;)

1. Serial "Seks w Wielkim Mieście" jest oparty na książce Candace Bushnell, i jej cotygodniowych felietonach w New York Observer. Sprzedała prawa na ekranizację książki za 60000 $.

2. Carrie Bradshaw pierwotnie miała być brunetką, ale producenci zmienili zdanie w przeddzień kręcenia pilota i zrobili z niej blondynkę.

3. Żadna z głównych bohaterek nie założyła tego samego stroju podczas kręcenia serialu, aż do ostatniego odcinka, w którym Carrie nosi futro z pierwszego sezonu.

4. Adres Carrie nie istnieje. Pomimo, że wszyscy marzą o wynajęciu mieszkania na Upper East Side w budynku, znajdującym się na East 73rd Street, ten adres został całkowicie zmyślony.

5. Zewnętrzne ujęcia były kręcone w West Village przy 66 Perry Street, a nie między 2. a 3. aleją.

6. Właściwie, adresy Samanthy - 300 Gansevoort Street, Charlotte - 700 Park Avenue i Mirandy - 331 West 78th Street też zostały zmyślone. Żaden z nich tak naprawdę nie istnieje.

 

Zobacz też: Cała prawda o "Seksie o w wielkim mieście"

 

7. Postać Mr Biga została zainspirowana byłym facetem Bushnell - wydawcą Ronem Galotti, z którym spotykała się przez rok po spotkaniu na imprezie w 1995. Zmieniła postać na finansistę i przedsiębiorcę, ale jego charakter był rzekomo bardzo podobny.

8. Właściciel Magnolia Bakery na 401 Bleecker Street musiał zatrudnić bramkarza, ponieważ lokal stał się bardzo popularny po scenie w której Miranda i Carrie kupowały tam babeczki.

9. W 2001 roku Sarah Jessica Parker została producentką wykonawczą serialu, co oznacza, że zarabiała około 3 milionów dolarów dolarów za odcinek.

10. Ostatni odcinek serialu - "An American Girl in Paris – Part Deux" - został nakręcony cztery dni przed emisją telewizyjną.

11. W drugiej części filmu "Seks w Wielkim Mieście" dziewczyny przyleciały na lotnisko w Marrakeszu, NIE na lotnisko w Abu Dhabi, jak można było przypuszczać.

12. Finał serialu miał być rzeczywistym zakończeniem i obsada nie spodziewała się, że powstaną jeszcze dwa filmy.

13. Sarah Jessica Parker zadbała o klauzulę w swoim kontrakcie, która zapewniała, że nigdy nie pojawi się nago.

14. Kim Cattrall, czyli Samantha, odrzuciła propozycję roli dwa razy, ale w końcu została przekonana przez partnera producenta SITC, i dała serialowi szansę.

15. W czołówce pojawia się błąd: autobus jest pełen ludzi tuż po poplamieniu Carrie, ale pusty w drugim ujęciu.

16. Pierwszy pies, który grał (TAK, psy też grają) Petea, tak bardzo bał się Johna Corbetta (Aidan), że w końcu musieli wziąć nowego psa.

17. Intercyzę, do której Bunny zmusiła Charlotte, sporządził prawdziwy adwokat.

18. "Seks w Wielkim Mieście" to jedyny serial z kablówki, który dostał nagrodę Emmy za najlepszy serial komediowy w 2001 roku. Był nominowany jeszcze 5 razy.

19. Lekarz w scenie, w której Miranda rodzi, to prawdziwy lekarz. Ekscytujący dzień w pracy, prawda?

20. Rola, którą zagrał Matthew McConaughey w epizodzie "Escape from New York", była przeznaczona dla Aleca Baldwina, ale on odmówił. Wtedy propozycję otrzymali George Clooney i Warren Beatty, ale również odmówili. Ostatecznie zagrał Matthew McConaughey.

21. Kristin Davis (Charlotte) nigdy nie pozwoliła swojej babci na oglądanie serialu, ponieważ stwierdziła, że "byłaby zbyt wstrząśnięta tym wszystkim". Prawda.

22. Cynthia Nixon jest naturalną blondynką, więc musiała przefarbować włosy dla roli Mirandy Hobbes. Nie ma również przekłutych uszu - tak, musiała nosić klipsy.

 

 

Źródło: cosmopolitan.co.uk

l
Reklama

Polecane wideo

Okazuje się, że początki kariery na...
Okazuje się, że początki kariery nawet największych gwiazd nie dla wszystkich są powodem do dumy. Większość z nich zaczynała od nieznacznych epizodów w serialach. Zobacz, jak wyglądali w swoich pierwszych rolach! / Brad Pitt - "Dallas" (1987)

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama