Reklama
Reklama

Nigdy nie rób tego, jeśli wybierasz się w podróż samolotem!

Nigdy nie rób tego, jeśli wybierasz się w podróż samolotem! Oto dobry powód, żeby nie wrzucać do sieci zdjęć biletów lotniczych /fot. Instagram (@mr.alexburn)

Niby mała rzecz, ale konsekwencje mogą być wielkie

Znamy to. Uczucie, kiedy na lotnisku nie możesz wytrzymać z podniecenia, żeby nie zrobić stylowej fotki swojego paszportu, z którego delikatnie wystaje karta pokładowa. Lajki i nowi followersi gwarantowani. No i to o wiele fajniejsze niż "zwykłe" otagowanie się na lotnisku.

 

Zobacz także: 7 gestów, których lepiej nie pokazuj za granicą

 

 

Okazuje się jednak, że publikowanie zdjęcia karty pokładowej nie jest wcale dobrym pomysłem. Powodem jest bezpieczeństwo.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa powiedział w rozmowie z Business Insider: "Dwuwymiarowe kody kreskowe oraz QR kody mogą zawierać wiele informacji, a kody wydrukowane na karcie pokładowej mogą pozwolić komuś dowiedzieć się wiele o tobie, twoich przyszłych planach podróży i zabukowanych lotach".

Nie wiesz przecież, czy jakiś podstępny gnojek nie wyciągnie informacji z twojego (prawdopodobnie) publicznego konta na Instagramie. Ktoś węsząc, może uzyskać twój numer telefonu, numer lotu oraz inne informacje dotyczące twoich planów podróżniczych.

To trochę przerażające. 

 

 

Jasne, to pewnie mało prawdopodobne, że masz stalkera, który chce wiedzieć, o której w te wakacje wylatujesz z lotniska, ale mimo wszystko, nigdy nie wiesz, kto przypadkiem natrafi na informacje o tobie i co z nimi zrobi.

Z tego powodu, uważamy, że lepiej dmuchać na zimne i nie pokazywać na zdjęciach swojej karty pokładowej. Poza tym, fotka okładki paszportu też jest spoko.

 

Zobacz także: Zorganizuj wakacje marzeń!

 

 

 

 

źródło: cosmopolitan.co.uk

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Marzysz o lekkiej, pełnej objętości...
Marzysz o lekkiej, pełnej objętości fryzurze? Wypróbuj beach waves, czyli fale w plażowym stylu. / Fot. Instagram @giveherglitter

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama