Reklama
Reklama

17-latka broniła się przed gwałtem. Teraz to jej grozi grzywna!

17-latka broniła się przed gwałtem. Teraz to jej grozi grzywna! 17-latka broniła się przed gwałtem. Teraz to jej grozi grzywna!/fot. Thinkstock

Dominika Czech

28stycznia2016

Świat zwariował?

Z niepokojem patrzymy na to, co dzieje się w Europie - rosnąca fala gwałtów i molestowania przeraża, szczególnie nas-kobiety. Dotychczas mogłyśmy myśleć, że uda się nam "jakoś" obronić. Dlatego w torebkach wielu z nas znajduje się gaz czy specjalny brelok wydający przeraźliwy dźwięk, informujący o tym, że grozi nam niebezpieczeństwo. To dawało względne poczucie bezpieczeństwa. Teraz jednak i to stanęło pod znakiem zapytania. 

17-letnia Dunka została oskarżona o użycie i posiadanie niebezpiecznej broni po tym, jak użyła gazu pieprzowego przeciwko próbującemu zgwałcić ją mężczyźnie. 

Do napaści doszło w centrum miasta Sonderborg późnym wieczorem, dziewczyna wracała z pracy. Mimo że napastnik szarpał dziewczynę, próbował rozebrać, a sam miał już rozpięte spodnie, dla policjantów większe przewinienie uczyniła nastolatka używając gazu.

Szef lokalnej policji porównał gaz pieprzowy do... maczety. Można się śmiać z takiego porównania, ale nam już naprawdę nie jest do śmiechu. Jeśli wychodząc z domu nie możemy czuć się bezpiecznie, a chcąc zapewnić sobie w jakikolwiek sposób to poczucie bezpieczeństwa stajemy się przestępcami to zaczyna być bardzo niewesoło. Czy kobiety nie mają prawa się bronić? Na takie podejście się nie zgadzamy. Jeśli policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, niech nie odbiera kobietom prawa, by same o nie zadbały. 

Fakt, do sytuacji doszło w Danii i niekoniecznie musi się powtórzyć w Polsce, jednak dziś nikt nie myśli tak lokalnie - jeśli planujesz wypad na shopping do Paryża, Kopenhagi czy Londynu, warto wiedzieć, że w razie zagrożenia, jeśli nikt nie jest w stanie ci pomóc, możesz sięgnąć po własną broń. Jeśli takiego poczucia nie ma, bardzo szybko może się okazać, że świat przestanie stać dla nas otworem. Dlatego warto wiedzieć o takich sytuacjach, jak ta w Danii i głośno przeciwstawiać się takim sytuacjom.

 

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Od 5 marca w sieci pojawiło się już...
Od 5 marca w sieci pojawiło się już kilkadziesiąt zdjęć panów w spódnicach//fot. facebook.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama