Reklama
Reklama

Te zabiegi powinnaś zrobić przed ślubem

Te zabiegi powinnaś zrobić przed ślubem Żeby być gwiazdą w dniu ślubu, warto zadbać o wygląd już wcześniej/fot. Thinkstock

Dominika Czech

29stycznia2016

Albo innym ważnym dniem, kiedy chcesz wyglądać olśniewająco

Dzień ślubu większość z nas określa z reguły jako "najpiękniejszy w życiu". Większość z nas stara się również wyglądać w tym dniu naprawdę wyjątkowo. Niestety, nawet najpiękniejsza suknia, makijaż i fryzura mogą nie dać pożądanego efektu, kiedy mniejsze lub większe defekty naszej urody będą przyciągać uwagę gości weselnych. Na szczęście nie musimy niczym nasze babki moczyć się w krochmalu czy unikać przez pół roku słońca, by tego dnia olśniewać. Jeśli chcesz być pewna, że będziesz prawdziwą gwiazdą na swojej imprezie (bo jednak tak wolimy traktować wesele ;) ) warto wybrać się do specjalisty. O to, jak zaplanować zabiegi zapytałyśmy specjalistę, Dra Marka Wasiluka ‒ specjalistę medycyny estetycznej, eksperta w dziedzinie laseroterapii, prekursora i poszukiwacz nowych rozwiązań medycznych. Właściciela warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium (al. KEN 47 lokal 13 www.triclinium.pl), autora eksperckiego bloga www.marekwasiluk.pl i książki pt. „Medycyna estetyczna bez tajemnic”.

 

Pierwszy krok - podział na twarz i ciało

Podejście do sprawy z pewnością ułatwi ci dokonanie prostego podziału na twarz i ciało. Z twarzą sprawa jest o tyle istotna, że cały czas pozostaje odsłonięta i często bywa tak, że nawet piękny i staranny makijaż ślubny nie wszystko jest w stanie ukryć...

Zabiegi na twarz przed ślubem

Szczęśliwie, naprawianie większości głównych defektów, z którymi możemy borykać się w przypadku tej części naszego ciała, nie nastręcza specjalistom od medycyny estetycznej większych problemów. Ponadto większość z nich można bezpiecznie pozbyć się już nawet w dwa – trzy tygodnie.

– W przypadku twarzy najczęściej spotykam się z trzema głównymi potrzebami: korektą kształtu ust, usuwaniem różnego typu niedoskonałości skóry (np. włókniaków, przebarwień, drobnych blizn) i podaniem botoksu – tłumaczy doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium. – Kształt ust w prosty sposób można poprawić za pomocą kwasu hialuronowego. Aby poprawić wygląd skóry najczęściej wystarczy już zwykły peeling, który wyraźnie odświeży skórę twarzy i sprawi, że będzie ona bardziej promienista. O niewielkim botoksie warto natomiast pomyśleć, kiedy ktoś boryka się np. z tzw. lwią zmarszczką. Ogromną zaletą w przypadku wspomnianych zabiegów jest ich szybkie działanie i bardzo dobre, widoczne efekty. Wystarczy wykonać je na kilka tygodni przed ślubem, żeby w dniu ceremonii wyglądać idealnie! Przy niedoskonałościach typu drobne blizny, pojedyncze przebarwienia, popękane naczynka czy kaszaki niezastąpione są zabiegi laserowe. Ważna uwaga jest taka, że na każdy z tych problemów wybieramy inne, specjalnie mu dedykowane urządzenie. W przypadku wspomnianych problemów urodowych, warto pomyśleć nad ich usunięciem około półtora do dwóch miesięcy wcześniej, gdyż rekonwalescencja po zabiegu zajmie trochę więcej czasu.

Przedślubne zabiegi na ciało

Zadbałaś już o swoją twarz, pora zająć się resztą! Bo choć w tym przypadku większość zakryje już obfita suknia, to jednak niekoniecznie wszystko! A poza tym wiadomo przecież, że niekoniecznie tylko widoczne defekty urody mogą pogarszać nasze samopoczucie. Jeśli więc istnieje możliwość, to lepiej zadbać o swój komfort w dniu własnego ślubu.

Jednym z problemów dotyczących ciała, których możemy być w dniu ślubu praktycznie pewne, jest nadpotliwość. Praktycznie wszystkim parom młodym towarzyszy przecież w tym dniu duży stres, a ponadto większość ślubów odbywa się latem, kiedy temperatura często staje się nieznośnie wysoka. – Często przychodzą do mnie przyszłe panny młode z niewielkim problemem nadpotliwości – mówi doktor Marek Wasiluk. – Chcąc czuć się w tym dniu jak najbardziej komfortowo, życzą sobie całkowicie pożegnać się z problemem pocenia. Przy pomocy wstrzyknięcia botoksu jesteśmy w stanie usunąć problem niemalże

w 100 procentach już w ciągu tygodnia.

Zdaniem specjalisty, następnym zabiegiem na ciało, cieszącym się dużym powodzeniem kobiet mających przed sobą dzień ślubu, jest depilacja laserowa. Choć pełna kuracja wymaga z reguły ok. 6 zabiegów, a więc może trwać nawet do pół roku, to już po dwóch zabiegach widać zazwyczaj naprawdę dużą różnicę. Warto więc w tym celu wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej ok. dwa. trzy miesiące wcześniej.

Prawdziwą zmorą zdecydowanej większości kobiet jest cellulit. Jednak przy dobrej diagnozie i doborze odpowiednich zabiegów nawet z tym problemem można uporać się w ok. dwa miesiące (choć zależy to oczywiście od rodzaju i stopnia problemu). – Kluczowa w przypadku cellulitu jest odpowiednia diagnostyka. Inne zabiegi będą przynosiły pożądane efekty w przypadku cellulitu już zwłókniałego (którego ciężko się pozbyć, ale można go poprawić), a inaczej w przypadku cellulitu niezwłókniałego – z jednej strony u szczupłych osób, a z drugiej u osób "przy kości". Diagnostyka jest tutaj elementem kluczowym, osobiście naprawdę polecam wykonywanie jej przy pomocy termografii kontaktowej, która zawsze daje 100- procentowo trafny obraz tego, z jak bardzo zaawansowanym cellulitem mamy akurat do czynienia (zazwyczaj jest tak, że cellulit jest w rzeczywistości trochę większy, niż można to ocenić wizualnie) – tłumaczy doktor Marek Wasiluk.

Specjalista wspomina także o rozstępach, które sporo pań również chciałoby usunąć na dzień swojego ślubu. Niestety, jest to jeden z trudniejszych urodowych defektów. – Całkowite usunięcie rozstępów jest możliwe (stosuję do tego autorską terapię No Stretch Marks wykorzystującą frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową), jednak na pewno jest to proces długotrwały, trwający najczęściej minimum rok. No chyba, że mamy do czynienia z naprawdę świeżymi lub niedużymi zmianami. Jednak nawet wtedy nie ma co marzyć, że uda się usunąć rozstępy w kilka tygodni, potrzeba około 3-4 miesiące– mówi doktor Marek Wasiluk.

Może przerazić cię fakt, że o wyglądzie w dniu ślubu trzeba zadbać już kilka miesięcy przed nim, ale tak naprawdę dotyczy to wszystkiego, co ze ślubem i weselem związane, więc poświęcenie nie będzie wielkie ;)

 

 

 

 

Reklama

Polecane wideo

Zobacz propozycje sukien ślubnych,...
Zobacz propozycje sukien ślubnych, idealne dla dziewczyn z dużym biustem

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama