Reklama
Reklama

Ofiara ISIS błaga Zachód o pomoc

Ofiara ISIS błaga Zachód o pomoc Ofiara Isis błaga Zachód o pomoc/ fot. screen z YouTube

Jej prośba jest dramatyczna

Młodej jazydce* udało dodzwonić się do aktywistów organizacji Compassion Kurdistan (która zajmuje się podnoszeniem świadomości o prześladowaniach jazydów na terenie Iraku) i przekazać im swoją dramatyczną prośbę. Kobieta została porwana przez terrorystów i sprzedana jako seksualna niewolnica. Teraz błaga Zachód o zbombardowanie burdelu, w którym się znajduje - podaje International Business Times.

 

Zobacz także: "Chłopcy będą nazywać mnie dziwką" - bardzo mocna kampania

 

"Jeśli wiecie, gdzie się znajdujemy, proszę zbombardujcie nas. Po tym nie da się już żyć. Ja planuję się zabić - inne zabiły się dziś rano" - miała powiedzieć kobieta.

"Byłam zgwałcona już 30 razy... nie miałam nawet przerwy na obiad... nie mogę nawet iść do toalety. Proszę, zbombardujcie nas".

Telefon kobiety miał miejsce kilka dni po tym jak ONZ określiła prześladowania wspólnoty jazydów jako "próbę popełnienia ludobójstwa".

Masowe gwałty oraz handel kobietami i dziewczynkami są na terenach okupowanych przez tzw. Państwo Islamskie przerażającą codziennością. Terroryści otwarcie przyznają się do porwania i zmuszenia do seksualnego niewolnictwa setek jazydek.

 

Zobacz także: Gwiazdy przeciwko przemocy wobec kobiet

 

Handel kobietami i seksualne niewolnictwo są świetną przynętą, która działa jak lep na nowych bojowników. W "państwie", w którym kobiety muszą chodzić całkowicie zakryte, na rękach nosić rękawiczki, a na twarzy 3 welony na twarzy, nie mogą same wychodzić na ulice, a seks przedmałżeński i zdrada karane są śmiercią, właściwie każdy mężczyzna może posiadać dowolną ilość seksualnych niewolnic, a nawet "ożenić się" z małą dziewczynką. 

Póki co, Zachód w milczeniu przygląda się śmierci i cierpieniu tysięcy ludzi uwięzionych i terroryzowanych przez ISIS. Czy europejskie wartości i prawa człowieka są tylko pięknymi hasłami zapisanymi na papierze? Mam nadzieję, że nie.

 

 Protest w Londynie przeciwko seksualnemu niewolnictwu na terenach kontrolowanych przez ISIS

 

 

*Jazydzi to mniejszość religijna zamieszkująca tereny Iraku. Terroryści z ISIS masowo mordują wyznawców jazydyzmu, a kobiety i dziewczynki sprzedają na targach jako seksualne niewolnice.

 

 

 

 

źródło: ibtimes.com

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama