Reklama
Reklama

Dlaczego warto planować?

Dlaczego warto planować? Grunt, to dobry plan/ fot.wondermarket.pl

Bożena Szwarc

30października2015

I trzymać się wyznaczonego planu?

Zacznijmy od tego, że to kobiety są specjalistkami od planowania. Mężczyźni raczej nie planują, ponieważ nie lubią czuć się do czegokolwiek zobowiązanym. Tak już mają. Na szczęście my możemy przejąć w tej kwestii inicjatywę ;)

 

Zobacz więcej: Dlaczego faceci nie lubią planować?

 

Dlaczego warto planować?

Koniec z chaosem

 W natłoku spraw i obowiązków, warto mieć plan działania, żeby w nasze życie nie wkradł się chaos.  Ze swej natury człowiek bardzo słabo radzi sobie z układaniem kolejności wykonania czynności „w głowie”, dlatego warto planować najważniejsze dla nas rzeczy i zapisywać w telefonie lub notesie.

 

Oszczędność czasu

Oczywiście miło jest żyć chwilą, ale niestety w codziennym życiu raczej trudno sobie na to pozwolić. Jeżeli zaplanujesz swój kolejny dzień, wyznaczysz priorytety, to łatwiej będzie ci się skoncentrować na rzeczach ważnych

Kierunek -> Cel

Wybór celów nie jest niczym prostym, ale jeżeli już to zrobisz, to będą dla ciebie "latarnią morską", do której będzie łatwiej dotrzeć. 

Przeciwwaga dla myślenia roszczeniowego

Planując bierzesz odpowiedzialność za swoje plany, cele oraz to, jak do nich dotrzesz. 

 

Motywacja do osiągania celów

 Plan jest rodzajem zobowiązania do podjęcia określonych działań, a nie tylko dokumentem albo notatką w telefonie. W tej kwestii zdecydowanie pomaga stereotypowość ludzkiego postrzegania – lubimy ludzi konsekwentnych i sami tacy próbujemy być (lub przynajmniej próbujemy być tak postrzegani), dlatego ustalenie planu pomaga nam wywiązać się, z jego założeń.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Jeżeli lubisz żyć zgodnie z planem,...
Jeżeli lubisz żyć zgodnie z planem, warto mieć kalendarz do planowania działań/ fot. wondermarket.pl

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama