Reklama
Reklama

Wypróbuj te sposoby na oszczędzanie!

Wypróbuj te sposoby na oszczędzanie! Wypróbuj te sposoby na oszczędzanie!

Justyna Sałkowska

15sierpnia2015

Koniec z rozrzutnością!

Kolejny miesiąc zamykasz z debetem na koncie bankowym? Nie możesz sobie pozwolić na ulubione perfumy? Mamy tak samo! Przedstawiamy ci kilka skutecznych sposobów na oszczędzanie, które zmienią twój sposób patrzenia na pieniądze.

 

Sposoby na oszczędzanie – spisuj listy zakupów

 

Idziesz do supermarketu na zakupy i nagle okazuje się, że kupiłaś tonę niepotrzebnych bzdetów? Nie jesteś sama ;) To bardzo częsty problem, dlatego jeżeli wybierasz się do sklepu, koniecznie przejrzyj domowe zapasy i przygotuj listę niezbędnych produktów. Bardzo szybko okażę się, że w twoim portfelu zostają dodatkowe pieniądze, a zakupy mogą być tańsze. Zrezygnuj też kupowania w osiedlowych sklepach, w których ceny są z reguły wyższe.

 

Sposoby na oszczędzanie – kontroluj wydatki

 

Załóż specjalny zeszyt, w którym będziesz zapisywała wszystkie swoje wydatki, nawet te najdrobniejsze. Najlepiej podziel je na kilka grup: żywność, chemia, ubrania, kosmetyki czy przyjemności. Pod koniec miesiąca wszystko zlicz i stan twoich finansów będziesz miała czarno na białym. Dzięki zapiskom szybko ocenisz na co wydajesz najwięcej pieniędzy i w których grupach wydatków możesz wprowadzić oszczędności.

 

Sposoby na oszczędzanie – załóż skarbonkę

 

Na pewno w dzieciństwie miałaś świnkę skarbonkę, do której wkładałaś drobne monety otrzymane od rodziny. Pamiętasz, że z czasem można było uzbierać całkiem pokaźną sumę? Zrób tak samo! Jeśli w twoim portfelu zalegają drobniaki, wrzuć je do skarbonki, a w bezbolesny sposób zaoszczędzisz na nowe szpilki czy drogi lakier do paznokci.

 

Sposoby na oszczędzanie – zmniejsz swoje rachunki

 

Twój rachunek za prąd zwala z nóg? Postaraj się wyłączać światła, jeżeli nie są one potrzebne. Dbaj o to, by nieużywane urządzenia były zawsze wyłączone z kontaktu. W ten sposób postępuj ze wszystkimi mediami. Zamiast kąpieli w wannie pełnej wody postaw na szybki prysznic i zakręcaj wodę w czasie mycia zębów. Sprawdź też oferty innych dostawców energii elektrycznej. Może się okazać, że ich propozycja jest bardziej konkurencyjna.

 

Reklama
Reklama

Polecane wideo

Modelki wybiegowe w "normalnych" ro...
Modelki wybiegowe w "normalnych" rozmiarach

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama