Reklama
Reklama

Pigułki wczesnoporonne z drona dla Polek

Pigułki wczesnoporonne z drona dla Polek Pigułki poronne w Polsce wciąż są nie do zdobycia//fot. Thinkstock

Dominika Czech

22czerwca2015

Akcja Kobiet na Fali

Kobiety na Fali to organizacja praktycznie walcząca o prawa kobiet. Praktycznie, bo nie tylko głośno mówią o naszych prawach, ale także działają. Najgłośniejszą dotychczasową akcją fundacji były statki aborcyjne - Holenderki wynajmowały statek, którym wypływały na wody międzynarodowe i tam, ginekolodzy współpracujący z Kobietami na Fali, wykonywano aborcje.

 

Teraz fundacja postanowiła zwrócić uwagę na brak dostępu Polek do środków tzw. "antykoncepcji awaryjnej", stosowanej po stosunku. 27 czerwca z Frankfurtu wystartuje dron z paczkami pełnymi pigułek poronnych, które mają dolecieć do Słubic. 

 

O akcji fundacja poinformowała media w specjalnym komunikacie:

W sobotę 27. czerwca "Abortion drone" po raz pierwszy przetransportuje paczki z pigułkami poronnymi z Frankfurtu nad Odrą w Niemczech do Słubic w Polsce.

Kampania ta jest owocem współpracy Women on Waves z berlińską grupą wsparcia dla Polek - Ciocia Basia, kolektywem feministycznym Feminoteka oraz inicjatywą feministyczną, walczącą o prawa kobiet - Porozumienie Kobiet 8 Marca.

"Abortion drone" pokaże różnice w realiach, w jakich żyją Polki, w porównaniu do realiów w innych krajach Europy. W niemal wszystkich europejskich krajach aborcja jest legalna, poza Polską, Irlandią i Maltą. W tych trzech krajach prawa kobiet nadal są łamane.

 

 

 

l
Reklama

Polecane wideo

W książce krok po kroku opisano, sk...
W książce krok po kroku opisano, skąd się biorą dzieci

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze