Reklama
Reklama

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o perfumach

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o perfumach Jeśli spryskujesz perfumami nadgarstki, nigdy ich nie rozcieraj//fot. Thinkstock

Dominika Czech

27lutego2015

Bo znalezienie idealnego zapachu to ciężka praca!

Każda z nas lubi piękne zapachy. Dobrze dobrane perfumy sprawiają, że czujemy się pewniejsze siebie, seksowniejsze, powabniejsze. Czasami wybór zapachu jest dla nas oczywisty, kiedy indziej może sprawić sporo kłopotów. A kiedy już wybierzemy ten właściwy, chciałybyśmy, by trwał jak najdłużej. Dzięki naszym poradom łatwiej będzie ci wybrać zapach dla siebie oraz sprawisz, że będzie on sprawiał ci przyjemność dłużej.

 

1. Perfum nie da rady wybrać szybko. Jeśli chcesz znaleźć zapach pasujący do ciebie, musi to zająć chwilkę. W czasie jednej wizyty w perfumerii nie powinnaś sprawdzać więcej niż pięciu zapachów. Przy większej liczbie twój nos przestanie rozróżniać poszczególne ścieżki zapachowe i może się okazać, że kupione perfumy będą pachniały zupełnie inaczej w domu niż wydawało ci się w sklepie.

 

2. W perfumerii najpierw spryskaj papierowe testowniki, potem zapach, który najbardziej ci się podobał nanieś na skórę. Każdy zapach na różnych osobach będzie pachniał odrobinę inaczej.

 

3. Kiedy już naniesiesz zapach na skórę, odczekaj 20-30 minut i najlepiej wyjdź z perfumerii. Zapach „ułoży” się na twojej skórze, zmiesza z naturalną nutą twojego ciała i dopiero po tym czasie będziesz w stanie powiedzieć, czy te perfumy podobają ci się naprawdę i mogą towarzyszyć ci w codziennym życiu.

 

4. Perfumy kupuj sama. Partner lub przyjaciółki mogą cię zmylić lub zasugerować. To ty będziesz używała perfum i ty masz się z nimi czuć dobrze.

 

5. Planując zakup perfum dobrze jest zastanowić się, jaki zapach lubisz. Będąc w piekarni, cukierni, kwiaciarni zastanów się, jakie emocje budzą w tobie poszczególne aromaty. Kiedy czujesz konwalie przed oczami pojawia się obraz najlepszych wakacji? Zapach wanilii powoduje, że czujesz się szczęśliwa? To znak, że tych nut powinnaś szukać. Jeśli na samą myśl o frezjach przewraca ci się w żołądku, żaden zapach zawierający tę ścieżkę nie będzie ci pasował i w końcu wyląduje w koszu.

 

6. Kiedy już znajdziesz swój zapach nigdy nie zostawiaj go w łazience. Wahania temperatury i wilgotności w tym pomieszczeniu mogą mieć negatywny wpływ na mieszankę znajdującą się w buteleczce. 

 

7. Jak przechowywać perfumy? Najlepiej w pomieszczeniu ze stałą temperaturą, w zacienionym miejscu. Może to być nawet lodówka, jeśli nie będzie przeszkadzało ci, że przed wyjściem musisz sięgać między jogurty.

 

8. Dobrze przechowywane perfumy posłużą ci średnio trzy lata. Przez ten czas, o ile twoje preferencje się nie zmienią, będziesz cieszyła się idealnie dobranym zapachem.

 

9. Jak nanosić perfumy na ciało? Idealnym momentem jest poranek po kąpieli lub prysznicu. Ważne, aby nanieść zapach na odkrytą skórę. Chodzi o lepsze połączenie się zapachu perfum z twoim naturalnym zapachem oraz o ochronę ubrań, szczególnie tych z delikatnych materiałów.

 

10. Pamiętaj, że na zapach wpływ ma to, jakich balsamów czy kremów użyjesz. Nie mogą one silnie pachnieć, bo wtedy zagłuszą zapach perfum. Dobrze jest używać kosmetyków neutralnych. A jeśli chcesz pachnieć swoimi perfumami jeszcze mocniej, dodaj kilka ich kropel do balsamu, którego używasz - zapach utrzyma się jeszcze dłużej i będzie otaczał całe twoje ciało.

 

11. Jeśli wolisz jedynie spryskiwać się zapachem, wybieraj miejsca, które się rozgrzewają. Pod wpływem ciepła zapach jest silniejszy i sprawia wrażenie, że otula całe twoje ciało. Najlepiej wybierać punkty za uszami, w zgięciu ramienia czy na szyi.

 

12. NIGDY ale to nigdy nie pocieraj nadgarstków, na które nałożyłaś perfumy o siebie! Zapamiętaj tę zasadę dobrze! Takie rozcieranie zapachu niszczy go. Nie dość, że będzie mniej trwały to może pachnieć zupełnie inaczej.

 

13. Czy nanosić perfumy na włosy? Daje to bardzo dobry efekt, jednak alkohol zawarty w perfumach może niszczyć włosy więc lepiej nie rób tego za często, a jedynie przed wielkim wyjściem. Podobny efekt, co spryskanie włosów da naniesienie perfum na szyję u ich nasady.

 

14. Chcesz, aby twoje ubrania pachniały ulubionym zapachem? Unikaj bezpośredniego spryskiwania sukienek, bluzek i innych części garderoby perfumami. Lepiej przygotuj bibułki z kilkoma kroplami ulubionego zapachu i włóż do szafy. Efekt będzie ten sam, a unikniesz plam na odzieży.

 

15. Chcesz czuć zapach perfum cały dzień bez wylewania na siebie połowy zawartości buteleczki? Spryskaj szalik, który nosisz najczęściej. Oczywiście dotyczy to zimowego szalika, nie jedwabnej apaszki. Jest to naturalny sposób, by pachnieć świeżo przez cały czas.

 

16. Nie perfumuj się, mając już na sobie biżuterię. Szczególnie taką z kamieniami szlachetnymi lub z pereł. Kontakt z kropelkami perfum może zniszczyć ozdoby. Najlepiej perfum użyć przed założeniem biżuterii i chwilkę odczekać.

 

17. Nigdy ale to nigdy nie rozpylaj perfum na skórzane produkty. To nic nie da, bo kurtkę czy sukienkę będziesz musiała po prostu wyrzucić.

 

 

źródło: cosmopolitan.de

l
Reklama

Polecane wideo

PARKA w połączeniu z kaloszami albo...
PARKA w połączeniu z kaloszami albo motocyklówkami to wciąż najmodniejszy look na deszczową pogodę. Nie rezygnuj z niej! // Parka H&M 149,90 zł

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama