Reklama
Reklama

Idealny pocałunek istnieje?

Idealny pocałunek istnieje? fot. Thinkstock

Dominika Czech

24lutego2015

Zobacz nasz poradnik i odleć w czasie pieszczot

Jak sprawić, by nasz pocałunek zwalił go z nóg? Idealny pocałunek to nie tylko kwestia wepchnięcia facetowi języka jak najgłębiej w usta. Niezapomniany pocałunek to akt łączący kilka elementów. Przede wszystkim chodzi o zbudowanie napięcia przed pocałunkiem i potem odpowiednią technikę.

No właśnie, co z tą techniką? Zapytaliśmy specjalistów i czytelników, jaki powinien być idealny pocałunek i jak się całować.

Stwórz chemię

Odpowiedni nastrój, magnetyzm między wami to klucz do idealnego pocałunku. Kiedy jesteście razem, patrzysz na jego usta, masz ochotę rzucić się na niego po prostu wyślij mu sygnał, że to ten moment, by cię pocałował. Jak radzi Wiliam Cane, autor książki “Sztuka całowania: Księga odpowiedzi i pytań” z 1999 roku, jeśli nie jesteś pewna, czy on czuje tak samo, poobserwuj go chwilę. Jeśli jego mowa ciała wskazuje, że też chce cię pocałować (patrzy ci się na twarz, w szczególności usta, wyraża zaintersowanie tym, co mówisz), nie wahaj się.

Jak wysłać sygnał?

Jedna z naszych czytelniczek podpowiada: “Niewinnie dotykam jego dłoni, ramienia, tak, żeby wiedział, że chcę kontaktu fizycznego. To tworzy tak wielkie napięcie, że aż iskry latają, a pocałunek jest zawsze nieziemski!”.
Okazuje się, że sygnał można wysłać także na odległość. Niewielką, ale dotykanie nie jest wymagane. “Uwielbiam obserwować, jak moja dziewczyna je” - zdradza 28-letni Kamil z Gdyni - “Patrzenie na jej usta, język, kiedy się oblizuje działa na mnie tak, że mam ochotę od razu się na nią rzucić, żeby tak, jak traktuje jedzenie potraktowała mnie”.

Ale jak całować?

W całowaniu, kiedy już do niego dojdzie ważne jest, by się dostosować do partnera. Każdy ma własne preferencje i techniki, zmuszanie partnera do pocałunków, które nam odpowiadają może zmienić tą czynność w koszmar. “90% mężczyzn lubi pocałunki francuskie, które są silne i natarczywe” - zdradza Cane w swojej książce. Kobiety, w większości wolą delikatne całowanie.

Jeśli trafisz na partnera, który ma inne preferencje od ciebie nie odpuszczaj! Raz niech to będzie gorrrrący, mocny pocałunek, innym razem rozpłyńcie się w delikatnych muśnięciach ust. “Żeby wybadać kobietę, zazwyczaj zaczynam od moich ulubionych technik całowania. Sprawdzam, czy pasuje jej taki styl i daję znać, jak lubię być całowany. Jeśli jej to nie pasuje, dostosowuję się do niej” - mówi 25-letni Jasiek. I to jest sposób, który polecamy - pokaż, jak chcesz być całowana!

Co jednak zrobić, jeśli poznałyśmy świetnego faceta, ale pierwsze pocałunki pokazują, że jest w tej kwestii ignorantem? “Pierwszy pocałunek z moim obecnym mężem był kosmarem. Myślałam, że przyssał się do mnie odkurzacz” - opowiada Agnieszka, 24-letnia asystentka z Wrocławia. Jeśli masz podobny problem, musisz jak najszybciej odpowiednio poinstruować partnera. Cheryl Cohen Greene - trener seksu z Kalifornii tłumaczy: “Postawienie sprawy jasno na samym początku, zaoszczędzi ci męczarni, a jemu wstydu”. Tak zrobiła Agnieszka: “Jak tylko zaczął trącać mnie dziwnie językiem, seksownie powiedziałam poczekaj. A potem dodałam: chcę cię całować w sposób, który mnie kręci. W ciągu miesiąca nasze pocałunki stały się boskie!”.

Inna nasza czytelniczka, 24-latnia Gośka wspomina, jak całował jej były: “To były najlepsze pocałunki. Nigdy nie zapomnę tego, jak delikatnie całował mnie wokół ust, a potem delikatnie lizał ich wnętrze. To było tak podniecające, że nasze pocałunki nie trwały zbyt długo ;)”.

Idealny pierwszy pocałunek
Każdy całuje inaczej i każdy ma swoje sposoby. Każdy też lubi być całowany w inny sposób.

Podstawy to jednak:
- pieszczoty ust: przygryzanie, ssanie, podgryzanie, delikatne całowanie
- powolne ruchy języka na początku pocałunku i intensyfikacja ruchów w miarę, jak rośnie temperatura między wami
- przerywanie raz na jakiś czas i zaczynanie od nowa. Ochroni was to przed niekontrolowanym “wyciekiem”, a dodatkowo sprawi, że napięcie między wami jeszcze bardziej zgęstnieje.

Warto pamiętać o tym, że każdego partnera będziemy całowały inaczej, ważne więc, by obserwować i dostosowywać naszą technikę do konkretnych osób.

 

l
Reklama

Polecane wideo

izismile.com
izismile.com

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama