Reklama
Reklama

3 pytania, które musisz sobie zadać zanim zamieszkacie razem

3 pytania, które musisz sobie zadać zanim zamieszkacie razem fot. Thinkstock

Bo wyprowadzka z domu i wspólne mieszkanie to poważne decyzje.

1. Jeśli jedno z was dostanie pracę na drugim końcu kraju, wyprowadzisz się z nim/ nią?

Jeśli chcecie mieszkać razem, choćby na końcu świata, to wyprowadzka (choćby na koniec świata) nie powinna być dla was problemem. Zdaniem doktora W. Bradforda Wilcoxa z University of Virginia, ważniejsze jest to, czego chcecie niż to, co powinniście. Czyli: "Chcę z nim zamieszkać i wprowadzić nasz związek na kolejny level" czy raczej "Wszystkie moje koleżanki mieszkają ze swoimi facetami, więc ja też powinnam".

2. Czy potraficie dzielić przestrzeń bez nienawiści?

Jeśli zastanawiasz się, czy będziesz potrafiła mieszkać z kimś, kto wkłada do zlewu kubek ze zużytą torebką herbaty, nie masz, czego się obawiać ;). Prawda jest taka, że wspólne dzielenie mieszkania jest sporym wyzwaniem. Zwłaszcza, jeśli chodzi o podział obowiązków domowych. Warto zastanowić się, co które z was lubi, a czego nienawidzi. Być może okaże się, że on lubi gotować, a ty zmywać? Natomiast, jeśli wkurza cię jego bałaganiarstwo albo macie zupełnie inny system przechowywania rzeczy, niech każde z was ma własną szufladę, własną część szafy itd.

3. Czy jesteście gotowi na poważne rozmowy o pieniądzach?

To wbrew pozorom wcale nie jest łatwy i przyjemny temat, nawet w najdoskonalszym związku. Kosztami też trzeba się jakoś podzielić. I pamiętaj, że może być, że jedno z was straci pracę i będzie przez jakiś czas na utrzymaniu drugiego. Czy jesteście na to gotowi? Jeśli jedno z was zarabia mniej od drugiego, wcale nie znaczy, że musicie dzielić się 50/ 50. Może lepszym rozwiązaniem (jeśli różnica jest duża), będzie podział w stylu 50% pensji każdego z was.

 

 

 

 

źródło: cosmopolitan.com

l
Reklama

Polecane wideo

Dawanda 173,50 zł
Dawanda 173,50 zł

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze