Reklama
Reklama

Jak robić wrażenie na innych?

Jak robić wrażenie na innych? fot. Thinkstock

Nieważne czy chcesz poderwać faceta na imprezie, czy zabłysnąć na spotkaniu biznesowym. Trzymaj się tych zasad.

Bądź na bieżąco

Przed wyjściem przeczytaj wiadomości. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie polityki, show biznesu i sztuki. To ZAWSZE dobre tematy, żeby zacząć rozmowę albo dołączyć do grupy rozmawiających.

Uśmiechaj się

Nie chodzi o to, żebyś chodziła i szczerzyła się do wszystkich, ale jeśli masz na oku osobę, z którą chcesz porozmawiać, spróbuj nawiązać kontakt wzrokowy. Udało się? Teraz pora na przyjazny uśmiech. Odwzajemniony? Podejdź i zagadaj :).

Daj się zapamiętać

To trudne zadanie. Osoba, na której ci zależy, być może twój przyszły szef, poznaje mnóstwo ludzi. Twoim zadaniem jest sprawić, żeby to właśnie ciebie zapamiętał. Kiedy się przedstawiasz, nie wymieniaj swojego CV, ale powiedz coś oryginalnego. Na przykład, zamiast mówić, że pracujesz dorywczo w galerii sztuki, powiedz coś w stylu: "Uczę ludzi piękna". Takie zdanie sprawia, że rozmówca od razu chce zadać kolejne pytanie :).

Podtrzymuj rozmowę

Jak to zrobić? Mówić o sobie, ale w taki sposób, żeby inni mogli się do tego odnieść. Kiedy ktoś mówi, że następne wakacje planuje spędzić w Grecji, a ty byłaś tam rok temu, opowiedz o tym. To naturalnie podtrzymuje rozmowę i zmniejsza dystans.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze