Reklama
Reklama

Mowa ciała może zmienić twoje życie

Mowa ciała może zmienić twoje życie fot. Instagram @victoriabeckham

Te triki mogą ci zapewnić podwyżkę, randkę i wygląd gwiazdy Hollywood. Serio!

Jeśli trudno ci czasem znaleźć właściwe słowo – nie panikuj. Tylko 7% komunikacji opiera się na tym, co mówimy. Tak twierdzą eksperci. 55% przekazu to mowa ciała. Dlatego właśnie nią postanowiłyśmy się teraz zająć. Opracowałyśmy system na podkręcenie twojego życia prywatnego, kariery i charyzmy. – Poznając nową osobę, oceniamy ją po wyglądzie i sposobie poruszania się – twierdzi coach Nikki Owen. – Naprawdę nie ma znaczenia, co mówisz, dopóki twoje ciało przekazuje dokładnie to, co masz do przekazania.

PODKRĘĆ SWOJĄ KARIERĘ

Tak, tak, nawet subtelne sygnały mogą zapewnić ci i awans, i podwyżkę. Pod warunkiem, że podejdziesz swojego szefa z właściwej strony. Czasem... dosłownie. – Weź kilka głębokich oddechów, zanim wejdziesz do jego gabinetu z nowymi pomysłami czy prośbą o zmianę stanowiska – radzi brytyjski ekspert od mowy ciała Robert Phipps, autor książki „Body Language: It’s What You Don’t Say That Matters”. – Stań/usiądź tak, żeby on lub ona musiała odwrócić się w swoje lewo. W ten sposób zaangażujesz lewe oko osoby, z którą rozmawiasz. I jej prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za emocje. Nie siadaj, ani nie stawaj na wprost – znajdź sobie takie miejsce, jakby w spotkaniu uczestniczyły trzy osoby. Twój rozmówca dzięki temu nie poczuje się, jakby był przesłuchiwany i będzie miał do ciebie lepsze nastawienie. Mowa ciała pomoże ci zyskać sympatię szefa nie tylko na indywidualnej audiencji, ale też na zebraniu. – Na spotkaniach ludzie zwykle siedzą pochyleni do przodu – zauważa Robert Phipps. – Dlatego ty, gdy będziesz chciała zwrócić na siebie uwagę, odchyl nieco ciało i unieś rękę. Zmiana pozycji sprawi, że zostaniesz natychmiast dostrzeżona, bo będziesz odstawać od grupy. Psycholog behawioralna z Londynu, Jo Hemmings, rekomenduje gest zwany „trzymaniem piłki”. – Wyobraź sobie, że trzymasz w dłoniach sporą, niewidzialną piłkę – tłumaczy. – To otwarty gest, który da znać wszystkim członkom zespołu, że są bezpieczni w twoich rękach.

Hemmings radzi również, by łapać kontakt wzrokowy z wszystkimi po kolei. – OK, na intensywnym mityngu łatwiej jest skoncentrować się na jednej osobie – przyznaje. – Dużo lepiej jednak będzie, jeśli uda ci się ogarnąć wzrokiem wszystkich, tak by każdego zachęcić do wysłuchania cię. Poza tym pamiętaj o wyprostowaniu pleców. I gdy ktoś zabiera głos, pokaż, że go słuchasz – potakując głową, albo przechylając ją na jedną stronę. A jak zrobić na nim wrażenie, gdy siedzisz przy biurku? – Tu znów ważne są wyprostowane plecy, które sygnalizują koncentrację i zaangażowanie – uważa Hennings. Z kolei, żeby odnieść sukces przez telefon, mów wolniej, niż to robisz, rozmawiając twarzą w twarz, radzi psycholożka. – Przez telefon twoja mowa ciała i ton głosu są mniej skuteczne, więc musisz to nadrobić, zwalniając tempo – tłumaczy Hennings. – Wtedy twoja wypowiedź będzie bardziej zrozumiała.

#1 Zwycięski ruch

Kiedy rozmawiasz z szefem i przekazujesz jakąś wiadomość lub przedstawiasz swoje pomysły, gestykuluj prawą ręką. Zmień ją na lewą w chwili, gdy poprosisz o odpowiedź lub radę. – To sprawi, że oboje podświadomie oddzielicie mówienie od słuchania – uważa Robert Phipps. – Komunikacja będzie łatwiejsza.

#2 Dobry przykład - Dorota Wellman: królowa pewności siebie

Nie jest superlaską, ale i tak publiczność ją kocha. Bo wysyła dokładnie takie sygnały, jakie chce przekazać: jest wyluzowana, siada swobodnie, gestykuluje, nie ma problemu z zajmowaniem przestrzeni dla siebie, a przy okazji łapie dobry kontakt z rozmówcą. Nie tylko wzrokowy. Sprawia wrażenie zainteresowanej i tym, co jej goście do niej mówią, i tym, by przekazać widzom jak najlepsze informacje.

ROZKOŁYSZ SWOJE ŻYCIE MIŁOSNE

Jeśli trudno ci oczarować mężczyznę swoją elokwencją, spokojnie sobie pomilcz i… niech przemówi za ciebie twoje ciało. – Szybkim i prostym sposobem na stworzenie więzi jest naśladowanie gestów faceta – podpowiada Nikki Owen. – Subtelnie kopiuj jego ruchy. To zadziała, bo instynktownie czujemy sympatię do osoby, która jest do nas w jakiś sposób podobna. Z kolei, żeby sprawdzić, czy twój trik zadziałał – spójrz mężczyźnie w oczy. Otwieramy je szeroko w rozmowie z kimś, kogo lubimy, a nasze źrenice rozszerzają się, gdy czujemy pożądanie. Sprawdź też, czy twój potencjalny Książę z Bajki jest pochylony w twoją stronę. Jeśli tak – podobasz mu się. W takim wypadku, gdy będziesz się z nim umawiać na kolejne spotkanie (albo składać jakąś inną propozycję) – dotknij lekko jego ramienia. Tym chętniej wyrazi zgodę. A skoro już jesteśmy przy tym temacie – znajomość języka ciała może ci też pomóc w negocjacjach ze stałym partnerem. Następnym razem, gdy będziecie omawiać trudny temat, pamiętaj, by trzymać dystans. – Dotykanie kogoś, kto jest w stanie wzburzenia emocjonalnego sprawi, że będzie on kojarzyć ten dotyk właśnie z tym poczuciem irytacji czy smutku – tłumaczy Nikki. Przytulisz się więc do partnera później.

#1 Zwycięski ruch

Zgraj się z jego oddechem. Jeśli on oddycha wolno i głęboko, rób to samo. Od razu poczujecie bliskość. Nawiasem mówiąc: ten trik działa też w seksie.

#2 Dobry przykład - Mila Kunis i Ashton Kutcher

Harmonijna para, która nie wstydzi się okazywać sobie czułości. Od razu widać, że ich ciała mówią jednym językiem.

WYGLĄDAJ SUPER

To, jak stoisz, siedzisz, chodzisz, może ci dodać albo odjąć kilogramów. Pewnie chciałabyś to drugie, zgadłyśmy? W takim razie wyprostuj się, ściągnij łopatki i wydłuż szyję (jakbyś miała przyczepiony do czubka głowy sznureczek, za który ktoś cię ciągnie w górę). Będziesz wyglądała na wyższą i szczuplejszą. To rada na co dzień, a do zdjęcia? W końcu każda z nas miała taką fotę, na którą kliknęła „usuń” szybciej, niż zdążyła powiedzieć „o nie!”. Ale każda z nas może też mieć takie zdjęcia, na które będziemy klikać „publikuj”. Szybciej, niż zdążymy pomyśleć „łał!”. Jak je wyczarować? Lekko odwróć się od obiektywu i wysuń jedną stopę, jakbyś zaraz miała skrzyżować nogi – ruch dobrze znany Victorii Beckham, która wychodzi na zdjęciach superatrakcyjnie. Jeśli dodatkowo położysz dłonie na biodrach, twoje ramiona będą wyglądały szczuplej. No i rada na koniec: koniecznie unieś brodę. Nie tylko usuniesz drugą bródkę, ale też dodasz sobie pewności siebie.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Victoria Beckham (@victoriabeckham)Lip 25, 2018 o 4:40 PDT

 

#1 Zwycięski ruch

Przećwicz pozy w lustrze. Następnym razem, gdy ktoś będzie ci robił zdjęcie – będziesz wiedziała, jak się ustawić. Zrobisz to automatycznie.

#2 Dobry przykład - celebrytki

Natalie Portman, Kylie Minogue i Edyta Herbuś dobrze wiedzą, co robić, by wyglądać na zdjęciach na wyższe i smuklejsze.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama