Reklama
Reklama

Jak wycisnąć więcej czasu w ciągu tygodnia?

Jak wycisnąć więcej czasu w ciągu tygodnia? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

09lipca2019

Gdybyś mogła wygospodarować wolny czas, co zrobiłabyś najchętniej?

Totalne lenistwo, aktywność, spontaniczny wyjazd, a może nadrobiłabyś zaległości w czytaniu, czy oglądaniu seriali? Niezależnie co wybierzesz, warto wprowadzić nasze wskazówki i wygospodarować choć trochę czasu na własne przyjemności – zupełnie niezależnie od tego jak bardzo zajęta jesteś w ciągu dnia.

#1 Więcej czasu na trening

Lubisz trenować rano, ale za każdym razem masz zbyt mało czasu i nie wykonujesz pełnego planu treningowego w całości? Niezbędny jest odpowiedni plan. Zacznij od przygotowań dzień wcześniej. Wieczorem przed pójściem spać naszykuj torbę na trening z ręcznikiem, słuchawkami, kosmetykami i butelką wody. Na krzesełku koło łóżka naszykuj ubrania sportowe i buty – tak by zaraz po przebudzeniu spojrzeć na nie i przypomnieć sobie, że tak „właśnie dzisiaj idę na trening”.

#2 10 minut tylko dla siebie

Brakuje ci czasu całkowicie solo? Codziennie dzieje się „coś” co nie pozwala ci wprowadzić na stałe do harmonogramu chwili wytchnienia? Jeśli nie jesteś zbyt dobra w trzymaniu się swoich postanowień, koniecznie zaopatrz się w kalendarz i zapisuj w nim najdrobniejsze czynności – to co chcesz zrealizować w ciągu dnia. Każdego wieczoru otwórz kalendarz i sprawdź, czy wypełniłaś plan, czy nie. Wpisz w kalendarzu te 10 minut tylko dla siebie. Wybierz dogodną porę i trzymaj się swoich postanowień.

#3 Wykorzystaj maksymalnie przerwę na lunch

Nie rezygnuj z przerwy na lunch w imię pracy. Pamiętaj, że na nią zasługujesz, a po drugie żeby prawidłowo funkcjonować musisz jeść. Poza tym przerwa na lunch to świetny moment na złapanie oddechu, zrelaksowanie się. Jeśli masz możliwość wyjdź z biura i zjedz lunch w najbliższej restauracji.

fot. istock.com

#4 Idź na wycieczkę

Po pracy, nie spiesz się do domu (no chyba, że z romantyczną kolacją czeka na ciebie twój partner). Wykorzystaj sprzyjającą pogodę, zamiast samochodu wybierz rower. Delektuj się okolicą, a dla totalnego relaksu załóż słuchawki i włącz ulubioną muzykę. Naucz się czerpać przyjemność z najdrobniejszych rzeczy.

Tu 10 minut, tam 30 i nagle okazuje się, że jesteś w stanie w ciągu dnia wygospodarować naprawdę niezły czas tylko dla siebie. Doceń to i ciesz się z chwil relaksu! Pamiętaj, niemożliwe nie istnieje!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama