Urządzasz mieszkanie? Nie zapomnij o jednym szczególe!

Urządzasz mieszkanie? Nie zapomnij o jednym szczególe! fot. iStock

Może uratować życie całej rodzinie.

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele poważnych wypadków – w tym także śmiertelnych – zdarza się każdego roku w domach. Za jedno z największych zagrożeń uważa się wypadki z udziałem tlenku węgla, których w ostatnich latach w Polsce odnotowano blisko 19 tysięcy. Wszystko za sprawą tego, że tlenek węgla jest gazem niewidocznym i bezwonnym, przez co praktycznie niemożliwym do wykrycia przez człowieka. Jedyną skuteczną ochronę jest nam w stanie zapewnić inteligentny czujnik CO2, który w porę ostrzeże nas przed wzrostem stężenia tlenku węgla.

Niewidzialny wróg

Choć wysokie stężenie tlenku węgla może doprowadzić do tragicznych konsekwencji, to nawet niewielka ilość tego gazu może w dłuższym czasie powodować dyskomfort i pogorszenie samopoczucia. Niezwykle ważne jest więc zainwestowanie w taki czujnik CO2, który wyróżnia się precyzyjnym pomiarem i uprzedzi nas nawet o jego niewielkim stężeniu w powietrzu. Inteligentne i nowoczesne urządzenia błyskawicznie poinformują o potencjalnym zagrożeniu i zasygnalizują konieczność przewietrzenia pomieszczenia. Korzystanie z oferowanych przez nie rozwiązań pozwoli zapewnić nam i naszym bliskim nieustanną ochronę oraz podniesie poziom bezpieczeństwa w każdej części naszego domu.

fot. materiały prasowe

Zainteresowani działaniem tych wszechstronnych czujników czadu, postanowiliśmy zapytać twórców marki Fibaro o to, czym wyróżnia się stworzony przez nich czujnik co2 i dlaczego urządzenie to powinno znaleźć się w każdym polskim domu.

Czujnik co2 Fibaro: prostota, która otoczy twój dom opieką

Czujnik czadu to innowacyjne urządzenie, które chroni przed niewidocznym zagrożeniem, zapewniając pełną ochronę naszego domu nawet w sytuacji utraty łączności z systemem. Wyjątkowa precyzja pomiaru, dostęp do historii pomiarów, a wreszcie kompatybilność z innymi urządzeniami systemu sprawiają, że czujnik CO2 od Fibaro spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Aby podwyższyć jego wielofunkcyjność, producenci dodatkowo wyposażyli go we wbudowany czujnik temperatury, który pozwoli sterować ogrzewaniem i klimatyzacją. Wystarczy, że połączymy Co Sensor z systemem i skorzystamy z dostarczanych pomiarów – wykrywając skoki ciepła, może także ujawnić potencjalne zagrożenie pożarem.

Najwyższy poziom ochrony

Nasz dom jest tak bezpieczny, jak jego najsłabiej chronione miejsce. Z racji tego, że tlenek węgla może dotrzeć do każdej części domu, czujnik CO2 powinien zostać umieszczony wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpieczeństwie i ochronie swoich bliskich. Istotne jest zadbanie o ochronę nie tylko tych miejsc, w których najczęściej przebywamy, lecz także pomieszczeń szczególnie narażonych na wystąpienie tlenku węgla – kotłowni, garażu czy kuchni. W razie zagrożenia czujnik CO2 natychmiast poinformuje nas o podwyższonym poziomie tlenku węgla, wysyłając wiadomość na naszego smartfona, a także uruchamiając sygnał dźwiękowy i diodę alarmową. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy na bieżąco z sytuacją nawet wówczas, gdy znajdziemy się poza domem – nie zapominajmy, że ten niewidzialny wróg może pojawić się także podczas naszej nieobecności.

Wybierz czujnik CO2 odpowiedni dla siebie

Producenci Fibaro zadbali o to, żeby inteligentny czujnik CO2 mógł działać zarówno w inteligentnej domowej sieci, jak i samodzielnie. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być używane poza ekosystemem Fibaro – wówczas nie posiada co prawda funkcji dostępnych w ramach systemu, ale znakomicie spełnia rolę precyzyjnego i skutecznego detektora czadu. Możemy zatem używać go we własnym domu lub podarować bliskim, którym chcemy zapewnić odpowiednią ochronę.

W sytuacji, gdy zależy nam jednak na połączeniu czujnika CO2 Fibaro z innymi urządzeniami systemu, wystarczy zdecydować się na jedną z dwóch wersji produktu. Dzięki dwóm liniom czujników czadu Fibaro wybierzemy wariant odpowiedni dla siebie. Czujnik czadu jest dostępny zarówno w wersji przeznaczonej dla systemu Fibaro, jak i platformy Apple HomeKit. Wystarczy wybrać produkt dedykowany posiadanej przez nas technologii i przekonać się, co oznacza spokojny sen.

Jesteś zainteresowany zainstalowaniem czujnika CO2 w swoim domu? Odwiedź stronę producenta Fibaro i dowiedz się więcej o szerokich możliwościach Co Sensora!

 

Materiał partnera

 

Polecamy również

Skomentuj