Reklama
Reklama

Zrób na nim wrażenie - czyli jak zachwycać na każdym spotkaniu?

Zrób na nim wrażenie - czyli jak zachwycać na każdym spotkaniu? fot. istock.com

Tylko uważaj! Tłum twoich wielbicieli może zacząć się rozrastać bez opamiętania.

Co zrobić, żeby każde wasze spotkanie, każda randka była pasmem sukcesów? Czy istnieją metody, żeby zaintrygować i zatrzymać faceta na dłużej? Skorzystaj z naszych podpowiedz.

WYŁĄCZ SIĘ

W trakcie randki nie sprawdzaj FB, nie odpowiadaj na SMS-y, nie odbieraj telefonów, no i nie wrzucaj na Instagram tortilli, którą zamówiłaś (ani selfie z facetem). Jeśli to zrobisz, możesz zrujnować swoje szanse na związek. Po pierwsze dlatego, że nie będziesz w pełni obecna na randce. Po drugie: w ten sposób podświadomie ją reżyserujesz, zamiast pozwolić sprawom potoczyć się w swoim rytmie. A więc… odłóż smartfona i flirtuj.

ZBUDUJ NAPIĘCIE

– Czasem moja żona, zanim wyjdziemy do pracy, przytula się do mnie w przedpokoju i targa za włosy – opowiada 30-letni Robert. – Przez kolejne 8 godzin myślę głównie o tym, kiedy znowu mnie obejmie, potarga moje włosy i… co będzie potem. Wnioski? Mężczyźni uwielbiają, by randka (jak odcinek dobrego serialu) została przerwana obietnicą na coś naprawdę ekscytującego. Jeśli tak właśnie jest: chętniej umawiają się na kolejne spotkanie. Od ciebie zależy, jakiego rodzaju suspens wybierzesz. Czy opowiesz mu o sobie coś interesującego (ale zataisz zakończenie), czy pożegnasz czułym (ale nie za czułym) pocałunkiem? A może zrobisz aluzję, że kolejne spotkanie będzie jeszcze przyjemniejsze…

fot. istock.com

POWIEDZ MU KONKRETNIE, CZEGO CHCESZ

Zapomnij o frazie: „Wszystko jedno”. Nie jest ci wszystko jedno, gdzie pójdziecie zjeść, jaki film obejrzycie i co będziecie robić potem! Mężczyźni uwielbiają kobiety-szefowe. Prywatnie.

DOTKNIJ GO

Kiedy siedzisz z ukochanym na kanapie, oglądając fi lm (albo w dowolnej sytuacji), delikatnie pogłaszcz go po ramieniu albo przebiegnij palcami po jego udzie, jak po klawiaturze keyboarda. Według badań: taki lekki dotyk sprawia, że oksytocyna, hormon przywiązania, zaczyna energiczniej krążyć w twoim (i partnera) organizmie. Czasami mniej rzeczywiście znaczy więcej.

 CICHO BĄDŹ

Jeśli rozmawiacie w miejscu, w którym jest sporo ludzi – nie mów zbyt głośno. Tak, żeby mężczyzna musiał pochylić się w twoją stronę i naprawdę skupić na tym, co mówisz. I nie miej mu za złe, jeśli… nie będzie potrafił się skupić.

DODAJ COŚ SŁODKIEGO

Zawsze zamawiaj deser na pierwszej randce. Zawsze. Możesz podzielić się nim z facetem.

BĄDŹ ODWAŻNA

To proste. Wykonaj pierwszy ruch. Zaczynając rozmowę z nieznajomym przystojniakiem. Albo inicjując seks z długoletnim partnerem. Albo... pokazując mężczyźnie, na co masz ochotę w łóżku (ale jeszcze nie w łóżku). – Kiedy jesteśmy razem w restauracji czy u znajomych, Joanna czasem znienacka łapie mnie za pośladek, albo puszcza do mnie oko z drugiej strony stołu – opowiada 25-letni Adam. – Tak, jakby nie mogła dłużej czekać, aż będziemy sami, więc… oczywiście nie mogę się doczekać, aż będziemy sami.

fot. istock.com

PRZYPOMNIJ MU, JAK SIĘ NAZYWA

Nie, nie ten celebryta, którego rozpoznałaś ostatnio na plaży i namówiłaś na wspólne selfie. Przypomnij facetowi, z którym flirtujesz, jak się on nazywa. A raczej uświadom mu, że… dobrze zapamiętałaś jego imię. Wkomponuj je od czasu do czasu w środek zdania. Mężczyzna poczuje się wspaniale, zwłaszcza, jeśli dopiero się poznaliście. No i automatycznie wyobrazi sobie inne sytuacje, w których... być może... także będziesz powtarzać jego imię.

KOCHAJ SIEBIE

Jeśli jest jakaś rzecz, co do której zgadzają się wszyscy faceci, to właśnie ta: pewność siebie jest sexy. To jeden z powodów, dla których wszyscy są zafiksowani na celebrytkach w stylu Angeliny Jolie. Nawet jeśli nie jeździsz na motorze, nie masz skórzanych spodni, ani… hm… zyliarda dzieci z Bradem Pittem, jedną rzecz możesz sobie zgapić od gwiazdy: jej niesamowicie seksowne, a jednocześnie inteligentne, poczucie własnej wartości. Im lepiej o sobie myślisz, tym mocniejszym magnesem jesteś na facetów. Nie wierzysz? Uwierz.

SPRÓBUJ CZEGOŚ NOWEGO

Najlepsze randki to takie, w trakcie których oboje robicie coś po raz pierwszy – wtedy poczucie więzi pojawia się automatycznie. Trik polega na tym, żeby stworzyć okazję do sytuacji, której efektem będzie intymna rozmowa. – Na dobrej randce są momenty, w których pojawia się myśl „ja też” – podpowiada Nicholas Boothman, autor książki „Daj się polubić w 90 sekund (a nawet mniej)” – Są w niej też chwile na osobiste wyznania, kiedy dzielicie się swoimi pomysłami, uczuciami, nadziejami i słabostkami. Może umówcie się na polu golfowym? Zarezerwujcie lot balonem? Albo obejrzyjcie zachód słońca z nietypowego punktu widokowego? No i zajrzyj też na sąsiednią stronę.

UŻYJ MOWY CIAŁA

Założyłaś swoją najseksowniejszą sukienkę i przez godzinę kreśliłaś smoky eyes, ale... jeśli podświadomie wysyłasz facetowi niewłaściwe sygnały, cały wysiłek, jaki włożyłaś w outfit pójdzie na marne. Zwróć więc swoje ciało (i stopy) w kierunku mężczyzny, na którego chcesz rzucić urok i raz na jakiś czas w trakcie konwersacji muśnij jego kolano.

POKAŻ, CO POTRAFISZ

Jeśli jesteś mistrzynią tenisa, snookera, gry w kręgle, jazdy na rolkach – wyzwij faceta na pojedynek. Jeśli zrobisz to ubrana w krótkie, sportowe spodenki i dopasowany top – tym lepiej. On dość szybko będzie chciał przekonać się, do czego jeszcze jesteś zdolna…

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama