Jak wybrać buty dla dziecka i uniknąć zwrotu lub reklamacji w CCC

Jak wybrać buty dla dziecka i uniknąć zwrotu lub reklamacji w CCC fot. www.instagram.com/cccshoesbags/
10czerwca2019

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, aby zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo.

Stoicie przed dylematem, jakie buty będą dobre dla dziecka? Właściwie wybrane obuwie pozwoli Wam uniknąć wymiany lub zwrotu w CCC, Gino Rossi lub innym sklepie.

Nieodpowiedni rozmiar? Dokonaj wymiany lub zwrotu w CCC

Czasami nie jesteśmy pewni, jaki rozmiar butów wybrać dla siebie, a w przypadku obuwia dla dziecka tym bardziej mnożą się nasze wątpliwości. Jeśli zdecydujemy się na zbyt małe albo za duże, musimy wiedzieć, że obuwie źle dobrane do rozmiaru stopy nie podlega reklamacji CCC. Można jednak wymienić je albo zwrócić. Wygodniej byłoby jednak unikać takich sytuacji i wiedzieć, jak wybrać buty dziecięce w odpowiednim rozmiarze, a także, na jaki materiał się zdecydować. Kilka porad znajdziesz poniżej.

Jaki materiał wybrać?

Wybierając buty dla dziecka, weź też pod uwagę materiał – odpowiednia będzie m.in. skóra naturalna. Obuwie powinno skutecznie pochłaniać pot, aby nie doprowadzić do rozwoju grzybicy. Takie obuwie będzie lekkie i przewiewne, a zatem zapewni właściwą wentylację. Dobrym wyborem będą też wysokogatunkowe materiały tekstylne. Jeśli jednak stwierdzisz wadę uniemożliwiającą użytkowanie butów, np. materiałową, możesz złożyć reklamację w CCC.

Jak prawidłowo dobrać buty dla dziecka? Praktyczne porady

Odpowiedni dobór butów jest niezwykle ważny dla zdrowia stóp. Mają one zapewnić dziecku komfort i chronić jego stopy – jeśli po zakupie okaże się, że są np. za ciasne, masz jeszcze czas na wymianę lub zwrot. W CCC na produkt zakupiony w salonie jest to 7 dni (30 dni dla członków Klubu CCC).

Weź też pod uwagę, czy kupowane buty są wykonane z materiałów adekwatnych do warunków, w jakich planujesz ich używać. Użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem nie będą podlegać reklamacji CCC.

Jak prawidłowo mierzyć stopy dziecka?

Przede wszystkim mierz stopę dziecka regularnie, co 2-3 miesiące, aby nie ryzykować, że maluch będzie nosił niewygodne buty, co grozi poważnymi deformacjami i sprzyja powstawaniu wad.

Stopy dziecka możesz zmierzyć za pomocą odrysu i pomiaru długości albo poprosić personel w sklepie obuwniczym o pomoc. Młodszym dzieciom łatwo dopasujesz model zapinany na rzepy, łatwy w zakładaniu i wygodny w noszeniu.

Dziecko spędza w przedszkolu wiele godzin, dlatego powinno nosić obuwie w pełni spełniające wysokie wymagania. Warto wiedzieć, że but powinien być dłuższy od stopy o około 10 mm, gdyż dziecięce stopy rosną stosunkowo szybko.

 

Materiał partnera

Polecamy również

Skomentuj