Reklama
Reklama

Czy Tindstagramming to najnowszy trend randkowy?

Czy Tindstagramming to najnowszy trend randkowy? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

28maja2019

Dowiedz się o co dokładnie chodzi...

Nie zdarzyło ci się nigdy tak, że osoba z którą miałaś nawet najdrobniejszy kontakt na Tinderze, nagle zaczyna obserwować cię na Instagramie? Wygląda znajomo, ale zdecydowanie nie jest twoim znajomym?

No właśnie stałaś się ofiarą Tindstagrammingu. Problem pojawia się wtedy, kiedy osoba, z którą pisałaś na Tinderze i z którą nie do końca tobie po drodze, postanawia ci śledzić w twoich social mediach. Osoba ta po prostu nie akceptuje faktu, że nie masz ochoty na bliższą relację.

Skąd wzięła się nazwa Tindastagramming?

Od połączenia słów Tinder i Instagram, ale równie dobrze może dotyczyć każdej innej aplikacji randkowej.

Dlaczego w ogóle „sięgamy” po Tindera? Cele są różne, dla jednej to szansa na znalezienie drugiej połówki do końca życia, jeszcze dla innej taka „wirtualna randka” ma podłoże czystko seksualne. Niezależnie od tego jaki jest cel, ta druga osoba na każdym etapie znajomości powinna zaakceptować fakt, że ty już nie jesteś zainteresowana. Jeśli tego nie robi, jest to zwyczajnie w świecie naruszenie – i to jest bardzo nie w porządku.

W przeciwieństwie do przypadkowych obserwujących, którzy zostawiają ślad na twoim profilu, Tindstagrammer zmusza cię (przez swoje zachowanie) do ponownego spojrzenia na niego, w nadziej, że zmienisz zdanie i jednak będziesz tą osobą zainteresowana. Oczywiście, zdarzają się niewinne intencje, jak próba poznania ciebie, ponieważ tak bardzo zafascynowałaś Tindstagrammera na profilu randkowy. Ale najczęściej jest to przerażająca próba nękania czy wysłania wiadomości o podłożu seksualnym.

Jak powinnaś zareagować na Tindstagrammera?

Jeśli naprawdę nie jesteś zainteresowana kontaktem z daną osobą, po prostu zablokuj ją i już. Zaufaj nam dyskusja, komentarze, przepychanki słowne nie są warte twoje energii i nic nie dadzą. Jedyną słuszną opcją jest kliknięcie magicznego blokuj.

Jak uniknąć Tindstagrammu?

Najprostszym sposobem jest, jeśli twój profil na Instagramie nie będzie połączony z Tinderem. Oczywiście taka „blokada”, szczególnie dla wprawionych cyberstalkerów jest do przejścia. Musisz być świadoma tego, że jeśli zdecydujesz się połączyć swój profil randkowy z Instagramem dajesz nieznajomym pozwolenie na wgląd w swoje życie. Jeśli masz tendencję do bardzo szczegółowego fotografowania i komentowania miejsc, w których przebywasz lub ogłaszania planów na przyszłość bądź świadoma, że „zupełnie przypadkiem”, niespodziewanie możesz spotkać kogoś niepożądanego.

A co jeśli JA chcę być Tindstagrammerem?

NIE RÓB TEGO! Desperacja jest wyczuwalna na kilometr, nękanie osób jest karalne. Więc… jeśli nie chcesz mieć problemów, zapomnij o kimś, kto odrzucił cię już na starcie. Szkoda energii i czasu, skup się na sobie! Miłość przyjdzie do ciebie prędzej niż myślisz.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama