Reklama
Reklama

Ten element wystroju obniża ból i sprawia, że czujemy się lepiej

Ten element wystroju obniża ból i sprawia, że czujemy się lepiej fot. istock.com

Zdaniem naukowców, możemy to traktować jako terapię uzupełniającą.

Na pewno nie jeden raz widzieliście film, w którym znajomi lub rodzina odwiedza kogoś w szpitalu. Zawsze w prezencie przynosi choremu kwiaty. Jak się okazuje, jest to nie tylko miły  ale wręcz uzdrawiający gest.

Kwiaty nie tylko pięknie pachną i wyglądają, ale też działają leczniczo. Zespół badaczy, z "American Society for Horticulture Science", monitorował stan zdrowia dziewięćdziesięciu pacjentów, którzy byli podzieleni na tych, którzy kurują się w salach ozdobionych roślinami i tych bez. Okazało się, że osoby, które dochodziły do siebie w otoczeniu kwiatów, miały niższe ciśnienie krwi i lepszą pracę serca. Co więcej, odczuwały mniejszy ból po przeprowadzonych zabiegach. Te osoby częściej twierdziły, że są pozytywnie nastawione i nie boją się powikłań.

Jak rośliny wpływają na samopoczucie?

Z badań opublikowanych w “Complementary Therapies In Medicine” można wyciągnąć takie same wnioski - rośliny obniżają poziom odczuwanego przez nas stresu i dobrze wpływają na kondycję psychofizyczną. Test został przeprowadzony wśród mieszkanek akademika. Jedna z obserwowanych grup, która żyła w mieszkaniu, w którym znajdowały się wazony ze świeżymi kwiatami, miała znacznie lepsze samopoczucie niż ta, która żyła w mieszkaniu bez roślin.

To wystarczające powody, dla których warto znaleźć miejsce dla roślin w naszym mieszkaniu. Poza tym, designerski wazon lub doniczka, będzie też modnym dodatkiem do naszego wnętrza.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama