Reklama
Reklama

5 książek trzymających w napięciu, które musisz przeczytać tej wiosny!

5 książek trzymających w napięciu, które musisz przeczytać tej wiosny! fot. Materiały prasowe
TAGI:

Paula Konieczny

30kwietnia2019

Lubisz czuć dreszczyk emocji? Jeśli tak, to mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji.

Zaskakujące, nieprzewidywalne, trzymające w napięciu - dobry kryminał czy thriller już od pierwszych stron powinien nas bez reszty pochłonąć. Sprawić byśmy nie mogły się od niego oderwać, próbując rozwikłać zagadkę, czując się jak jeden z bohaterów książki. Im bardziej nieprzewidywalna fabuła i trudna do rozwikłania zagadka, tym lepiej.

Przygotowałyśmy dla ciebie kilka propozycji, które łączą w sobie każdą z tych cech.

1. Gra w życie – Leona Deakin

“Gra w życie” to elektryzujący thriller psychologiczny Leony Deakin, psycholożki współpracującej z policją.

Opowiada historię tajemniczych zaginięć – z pozoru - zupełnie różnych osób. To co łączy ze sobą te zaginięcia to fakt, że wszystkie osoby zniknęły w dniu swoich urodzin, zaraz po otrzymaniu kartki z wiadomością: “Twój prezent to gra. Zagraj – jeśli się odważysz”.

W sprawę angażuje się detektyw i psycholożka Augusta Bloom, którzy probują rozwikłać tę tajemnicza zagadkę. Wkrótce Bloom odkrywa, że to przeszłość próbuje ją dopaść, a gra została stworzona specjalnie dla niej.

To zaskakująca historia, która zmusza do refleksji nad wyjątkowością ludzkiego umysłu.

P.S. Pamiętajcie, psychopaci są wśród nas.

2. Betonowa Blondynka – Michael Connelly

Seryjne morderstwa wstrząsnęły całym Los Angeles. Kobiety padają ofiarą psychopaty zwanego Lalkarzem, który na twarzach swoich ofiar zostawia makabryczną wizytówkę. Kiedy podejrzany zostaje zastrzelony przez detektywa Harry'ego Boscha, całe miasto oddycha z ulgą. Jednak to nie koniec koszmaru. Detektyw zostaje oskarżony o zabicie niewinnego człowieka, a wkrótce potem policja znajduje kolejną ofiarę z podpisem Lalkarza...

Wyjątkowo intrygująca opowieść autorstwa Micheala Conelly'ego sprawi, że nie będziesz mogła się od niej oderwać.

3.  Obca – Lina Bengtsdotter

Nastoletnia Francesca, nie może pogodzić się ze śmiercią swojego najlepszego przyjaciela. Nie wierzy, ze popełnił on samobójstwo. Nikt nie chce jednak słuchać dziewczyny, która postanawia odkryć prawdę na własną rękę.

Ponad dwadzieścia lat później inspektor Charlie Lager, borykająca się z problemami z przeszłości, wraca w swoje rodzinne strony i rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia sprzed lat... młodej dziewczyny o imieniu Francesca.

„Obca” to nowy kryminał Liny Bengtsdotter, autorki głośnej „Annabelle”.

4. Kwiaty nad piekłem – Ilaria Tuti

W pobliżu włoskiego miasteczka u stóp Alp turysta znajduje ciało mężczyzny z wyłupionymi oczami. Sprawą zajmuje się komisarz Teresa Battaglia, doświadczona profilerka. Morderstwo zdaje się przeczyć wszelkim prawom logiki, a miejscowi odmawiają współpracy. Zło jest jednak coraz bliżej – w miasteczku dochodzi do serii brutalnych napaści i porwania niemowlęcia. A Battaglia rozpoczyna wyścig z czasem.

Ilaria Tuti stworzyła zupełnie nowy obraz bohaterki kryminału. Teresa Battaglia jest cierpiącą na otyłość panią po sześdziesiątce, co czyni powieść jeszcze bardziej wyjątkową.

5. Wisząca dziewczyna – Jussi Adler-Olsen

Specjalna jednostka policji, zwana Departamentem Q, na czele której stoi Carl Morck, musi zająć się tragiczną i niezwykle trudną do rozwiązania sprawą siedemnastolatki, którą znaleziono powieszoną na drzewie. Śledztwo zaprowadzi jednostkę na Bornholm, gdzie będą próbowali udaremnić serię kolejnych morderstw. Czy uda się im powstrzymać niezwykle inteligentnego mordercę, którego nikt wcześniej nie był w stanie namierzyć?

„Wisząca dziewczyna” to jedna z kilku powieści Jussi Andlera-Olsena z serii o Departamencie Q, która przyniosła pisarzowi międzynarodową sławę.

Daj znać, którą z naszych propozycji wybrałaś. A może przeczytasz je wszystkie?

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama