5 najlepszych seriali online o kobietach

5 najlepszych seriali online o kobietach fot. Materiały prasowe HBO
TAGI: seriale

Sprawdź nasz ranking.

Kobiety w serialach już dawno przestały być jedynie uroczymi istotami, które musi ochronić rycerz na białym koniu. Dziś walczą, łapią przestępców czy po prostu biorą życie we własne ręce. A jeśli nawet przeżywają głębokie dramaty na telewizyjnym ekranie, z których trudno im się uwolnić, nie musi w nich chodzić o nieszczęśliwą miłość. Szukasz nietuzinkowych bohaterek? Zobacz najciekawsze seriale online, których głównymi postaciami są kobiety!

„Księga czarownic” – dawka kobiecej magii w serialach HBO GO

Serial powstał na podstawie powieści „Księga Wszystkich Dusz” pióra Deborah Harkness. Wykładowczyni historii na uniwersytecie Oxford, Diana Bishop, skrywa pewną mroczną tajemnicę – jest czarownicą. Ze wszystkich sił stara się wypierać swoich mocy i pochodzenia, jednak w jej ręce trafia tajemniczy manuskrypt, dzieło niezwykle pożądane przez wszelkie rasy magiczne. Wraz ze swoim towarzyszem, genetykiem Matthew, stara się rozwikłać sekret rękopisu. Co skrywa i jaką ma moc? Czy Diana przestanie odrzucać swoje niezwykłe zdolności? Dowiesz się tego, zaglądając na seriale online w HBO GO.

„Przystań” – dramaty i tajemnice

Czy można żyć z kimś przez 15 lat i w ogóle go nie znać? Młoda pani architekt, Alexandra, przekonała się na własnej skórze, że to możliwe. Gdy nagle otrzymała telefon od policji z prośbą o zidentyfikowanie zwłok męża, Oscara, nie wiedziała jeszcze, że to nie koniec niewyjaśnionych zdarzeń. Dlaczego zginął na molo? Kim jest Veronica, kobieta, z którą wiódł podwójne życie? Alexandra postanawia się tego dowiedzieć, dlatego przybiera fałszywą tożsamość i wprowadza się do tajemniczej Veronici. Jeżeli uwielbiasz seriale online podszyte dramatem i kryminałem, koniecznie musisz to obejrzeć!

„Miss Sherlock” – detektywistyczne seriale online w kobiecej odsłonie

Tym razem Sherlock nie tylko jest kobietą, lecz także rozwiązuje zagadki kryminalne w Kraju Kwitnącej Wiśni. Ekscentryczna Sara Shelly Futaba, nazywana również pseudonimem słynnego detektywa, jest konsultantką dochodzeniową pomagającą policji. Jej udział jest nieoceniony szczególnie w sprawach trudnych, a niesamowity zmysł obserwacji pani detektyw pozwala z sukcesem zakończyć każde dochodzenie. Pomaga jej w tym uzdolniona pani chirurg, dr Wato Tachibana, nazywana też Wato-san, wcześniej działająca w Syrii jako lekarz-wolontariusz. Chcesz zobaczyć, z jakimi sprawami zmaga się ten żeński duet? Zajrzyj na seriale online HBO!

„Opowieść Podręcznej” – dla miłośników antyutopijnych seriali online

Serial oparty na powieści Margaret Atwood. Po odnotowaniu rekordowo niskiej liczby urodzeń w świecie Gileadu, kobiety zdolne do wydania na świat potomka są zamykane w odosobnionych osadach, gdzie co miesiąc muszą oddawać się swojemu zarządcy. Za każdą próbę buntu bądź ucieczki grożą im surowe kary. Jednak odważna Elisabeth Moss, nazywana Fredą, kobieta, której uprowadzono córkę i zamordowano męża, postanawia sprzeciwić się reżimowi. Co z tego wyniknie? Czy kobiecie uda się wymknąć reżimowi, uparcie tłumaczącemu sytuację próbą „powrotu do tradycyjnych wartości”? Miłośnicy seriali online snujących mroczne wizje przeszłości nie mogą przegapić tego tytułu!

„The Act” – perła wśród nietypowych seriali online

„The Act” nie posiada ciągłości fabuły, każdy z odcinków opowiada inną historię. Jednak już ta opowiedziana w pierwszym epizodzie może sprawić, że widzowie pokochają ten serial. To wyjątkowo niepokojące widowisko, oparte na faktach, o matce opiekującej się schorowaną córką. Jednak jak w rzeczywistości wygląda ich relacja? Co skrywają ściany domu obu kobiet? Szokująca historia Dee Dee i Gypsy Rose Blanchard sprawia, że cały odcinek ogląda się w ciągłym napięciu.

Seriale w domowym zaciszu to doskonały wybór na spotkanie z przyjaciółkami lub długie, zimowe wieczory. Potrzebny Ci tylko dobry program i odpowiednio szybki oraz stabilny internet. Wybierz pakiet HBO GO wraz z internetem UPC i wciągnij się w świat najlepszych seriali!

 

Materiał partnera

l

Polecamy również

Skomentuj