Reklama
Reklama

Czy musimy nosić biustonosz?

Czy musimy nosić biustonosz? fot. istock.com

Paula Konieczny

09kwietnia2019

Z pewnością nie raz zadawałaś sobie to pytanie...

Dorastałyśmy w przekonaniu, że biustonosz nosić trzeba. Jednak przyznajmy, wiele z nas nie cierpi tego elementu garderoby, a pierwszą czynnością jaką robimy po powrocie z pracy jest jego ściągnięcie.

Czy noszenie biustonosza jest konieczne?

Jak przekonują specjaliści, absolutnie nie. Noszenie biustonosza jest kwestią indywidualną, która zależy od naszego poczucia komfortu. Oczywiście są przypadki, w których noszenie biustonosza jest zalecane, jednak nie ma żadnego powodu, który zmuszałby nas do noszenia biustonosza.

Co zatem przemawia za noszeniem stanika?

Przede wszystkim – duży biust. Duże piersi mogą ważyć nawet kilka kilogramów. Niepodtrzymywane są wielkim obciążeniem dla kręgosłupa. Odpowiednio dobrany biustonosz będzie więc dużym wsparciem dla pleców, a także sprawi, że biust będzie wyglądał atrakcyjniej.

Noszenie biustonosza zaleca się osobom, które cierpią na problemy z kręgosłupem. Polecany jest też na siłowni. Podczas uprawiania sportu nasze piersi są narażone na gwałtowne i silne ruchy. Odpowiedni stanik sportowy znacząco je ograniczy.

Wiele kobiet o dużych piersiach nie wyobraża sobie funkcjonowania bez stanika. Nie tylko odciąża kręgosłup, ale też zapobiega otarciom i odparzeniom, które mogą powstać w wyniku pocenia się i ocierania skóry o siebie.

Coraz więcej kobiet decyduje się jednak pominąć ten element garderoby w codziennym życiu. Ten trend lansują takie gwiazdy jak Miley Cyrus czy Kendall Jenner. Czy powinnyśmy zatem pójść w ich ślady?

Jak już powiedziałyśmy, zależy to od naszych własnych preferencji. Jednak kobiety, które mają mniejszy, a co za tym idzie, lekki biust, mogą śmiało zapomnieć o biustonoszu. Nie przynosi im on bowiem korzyści - nie wpływa na ich komfort czy wygląd biustu.

Kiedy NIE powinnyśmy nosić biustonosza?

Jak się okazuje, wiele kobiet nosi biustonosz także w nocy. Jest to błędem. Bez względu na to czy jesteś zwolenniczką noszenia tej części garderoby, powinnaś dać swoim piersiom chwilę wytchnienia. Według naukowców, tkanka łączna piersi zawiera więzadła, które utrzymują piersi na swoim miejscu. Noszenie biustonosza przez cały czas sprawia, że się osłabiają i przestają spełniać swoją funkcję. Ponadto noszenie biustonosza podczas snu jest niekomfortowe i może sprawiać, że się nie wysypiamy. Spanie w biustonoszu nie ma żadnych zalet a jedynie wady.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama