Reklama
Reklama

Jakie są korzyści wynikające ze spania nago?

Jakie są korzyści wynikające ze spania nago? fot. istock.com

Katarzyna Lemanowicz

08kwietnia2019

Badani naukowe dowodzą, że spanie nago pozytywnie wpływa na wiele aspektów życia. Na jakość snu, komfort, zdrowie intymne, a także na życie seksualne.

Podstawą „wyspania się” jest odpowiednia ilość godzin snu - minimum to 6 godzin snu. To samo dotyczy temperatury w pomieszczeniu, w którym śpimy. Podobno najlepsza to ta nieprzekraczająca 18 st. C. To oczywiście kwestia indywidualna – zresztą podobnie jak ilość godzin snu. Jedno jest pewne, każdy powinien znaleźć takie warunki, które są dla niego idealne i które gwarantują totalny relaks, wygodę i „dobry” sen.

Podobno jest też tak,  według badań naukowców, że najprostszym sposobem na odpowiednią jakość snu, jest spanie… nago. Po pierwsze nagość pomaga regulować temperaturę ciała, prowadzi do szczęścia w związku – mamy nadzieję, że wiesz o co nam chodzi, a także tak jak już wcześniej wspomniałyśmy, spanie nago gwarantuje zdrowie intymne. To tylko tych kilka podstawowych, jakie są jeszcze inne korzyści spania nago? Sprawdź koniecznie poniżej.

GŁĘBSZY I SPOKOJNY SEN

Istnieją konkretne dowody na to, że spadek temperatury ciała pomaga osiągnąć głębszy sen. Ekspert w dziedzinie medycyny snu, Alex Dimitriu, po przeprowadzeniu badań na grupie blisko miliona osób, stwierdził, że wzrost temperatury w nocy prowadzi do pogorszenia jakości snu. Oczywiście, możemy stosować różne sposoby obniżenia temperatury ciała, od uchylonego okna, przez fantazyjne, jedwabne prześcieradła. Ale, podobno, nic nie daje większego komfortu i… chłodu jak spanie nago.

ZMNIEJSZENIE RYZYKA UDARU I ZAWAŁU SERCA

Chodzi o to, że spokojny sen, dzięki któremu odpowiednio się zrelaksujesz wpływa na twoje zdrowie, między innymi na zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia. Dlatego, jeśli spanie nago gwarantuje lepszy sen, to śmiało możemy powiedzieć, że dzięki niemu unikniesz lub diametralnie zmniejszy ryzyko udaru i zawału serca.

POPRAWA ŻYCIA SEKSUALNEGO

No bo który partner będzie narzekał, że obok niego śpi jego ukochana i to zupełnie nago…?! Spanie nago prowadzi do większego poczucia więzi z partnerem. Naprawdę… Kontakt skóra do skóry uwalnia oksytocynę, hormon, który zwiększa poczucie zaufania i prowadzi do pobudzenia.

LEPSZA SKÓRA

Bo skóra to jeden z największych narządów naszego ciała i potrzebuje konkretnej dawki tlenu. Zakładając piżamę i dodatkowo otulając się kołdrą ograniczamy tak naprawdę możliwość dotlenienia się. Spanie nago zwiększa przepływ powietrza, również do swoich narządów płciowych – co gwarantuje zdrowie intymne.

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama