Reklama
Reklama

Jakie są plusy i minusy spotykania się z młodszym mężczyzną?

Jakie są plusy i minusy spotykania się z młodszym mężczyzną? fot. istock.com
TAGI:

Katarzyna Lemanowicz

05kwietnia2019

Myślisz o randce z młodszym mężczyzną?

Wczoraj oglądałam film z Reese Whiterspoon o cudownie brzmiącym tytule „Wszyscy moi mężczyźni”. Whiterspoon gra 40 letnią Alice, kobietę w separacji, która wraz z córkami przenosi się do Los Angeles. Pewnego wieczoru poznaje trzech, młodych mężczyzn, którzy do Los Angeles przyjechali w pogoni za marzeniami. Zbieg okoliczności sprawia, że Alice wpuszcza ich pod swój dach i pomaga w rozwoju kariery. Oczywiście jak to w przypadku komedii romantycznych, Alice zakochuje się w jednym z nich, nieziemsko przystojnym Harrym. Czy związek między 27 letnim Harrym, a 40 letnią Alice ma szansę przetrwać? To już zobaczcie same! Film „Wszyscy moi mężczyźni” nie jest wybitny, ale idealny na wieczorne rozluźnienie.

No właśnie – jak to jest spotykacie z o tyle młodszym mężczyzną? Czy są jakiekolwiek korzyści? A może tylko same minusy. To zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz od danej relacji. Jeśli chcesz, żeby w relacji z młodszym mężczyzną wszystko działało po twojej myśli, upewnij się, że poradzisz sobie z następującymi kwestiami.

SEKS

Czy wiesz, że mężczyźni osiągają swój wiek seksualny w wieku około 20 lat? To wszystko za sprawą gwałtownego wzrostu poziomu testosteronu. Z kolei kobiety ten sam poziom osiągają zazwyczaj między 30, a 40 rokiem życia. Bez wątpienia plusem seksu z młodszym mężczyzną jest: niepohamowana fantazja, chęć próbowania nowych rzeczy i rewelacyjna kondycja (przynajmniej u większości). A to wszystko prowadzi do nieziemskiego orgazmu.

AKTYWNOŚĆ

I nie chodzi tylko o seks – to już było wyżej ;). Mowa o przygody, aktywne spędzanie czasu. Młodzi mężczyźni są żądni atrakcji – dla nich istnieje życie poza sypialnią. Koncert, wędrówki górskie, spontaniczny wypad na weekend. Czego tylko dusza zapragnie!

BAGAŻ DOŚWIADCZEŃ

Umówmy się, młodzi mężczyźni poza przygodami, nie mają zbyt bogatego bagażu… doświadczeń życiowych. Z jednej strony jest to plus – ponieważ ktoś, kto nie przeżył za wiele, nie jest uprzedzony do relacji. Z drugiej zaś strony, mniej bagażu może oznaczać brak umiejętności w budowaniu relacji i komunikowaniu się, a także rozwiązywaniu problemów.

STYL ŻYCIA I ZAANGAŻOWANIE

Zaczynają się schody… Nawet jeśli teoretycznie zależy ci na przygodnym (bezpiecznym) romansie, to pewnie gdzieś w podświadomości liczysz na dłużej trwającą relację. To po pierwsze, po drugie styl życia młodych osób, diametralnie różni się od tego, który prezentują dojrzałe kobiety. Z jednej strony są studia, imprezy, nieprzespane noce, z drugiej strony, praca, zobowiązania i kondycja, która nie pozwala na całonocne harce. Oczywiście, wyjątki się zdarzają, ale zapamiętaj – nie nastawiaj się na to, że romans z młodszym mężczyzną przerodzi się w miłość do grobowej deski. Młodzi ludzie (nie tylko mężczyźni) chcą się bawić i najczęściej nie myślą o zobowiązaniach, które ograniczają tę wolność. A wejście w związek właśnie do takich ograniczeń należy.

BIOLOGIA

Zapamiętaj – młodzi mężczyźni nie mają w sobie genu „chcę być tatą”. Gen, który u nich dominuje – to seks, zabawa, brak zobowiązań. Wiążąc się z dużo młodszym mężczyzną raczej nie licz na związek, którego owocem będzie dziecko. Musisz wiedzieć jedno, jeśli chcesz mieć dziecko z młodszym mężczyzną może minąć sporo lat, zanim on dobrowolnie, z własnej woli się zdecyduje.

FINANSE

A w zasadzie ich brak. Nie oszukujmy się, młodzi ludzi, tacy dopiero po studiach, są na początku swojej kariery zawodowej. Co za tym idzie, nie grzeszą zbyt zasobnym portfelem. Oczywiście nie dyskryminujemy – a raczej uświadamiamy, że jeśli zależy ci na mężczyźnie z gestem, to w tym przypadku możesz się dość konkretnie rozczarować.

Na zakończenie – oczywiście wszystko jest dla ludzi! W życiu liczą się chwile, doświadczanie nowego i ryzykowanie. Masz ochotę na związek z dużo młodszym mężczyzną? Świetnie – tylko zapamiętaj nasze rady!

 

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama