Reklama
Reklama

Czy w związku potrzebne są tajemnice?

Czy w związku potrzebne są tajemnice? fot. istock.com

Sekrety i niedopowiedzenia mogą być bardzo intrygujące lub…

…niepokojące. Spróbuj odnaleźć złoty środek, a wasz związek przenigdy nie zazna nudy.

W ostatnich czasach dużo mówi się o potrzebie transparentności w związkach. Partnerzy mają być dla siebie jak otwarte księgi. Tylko że dzielenie się absolutnie każdą częścią życia może okraść związek z ekscytacji i pożądania. Tajemnice podkręcają zainteresowanie, ale mogą za to wzbudzać zazdrość i niepokój. Jak więc nie przesadzić?

Kochankowie z Paryża są mistrzami w budowaniu wokół siebie atmosfery tajemniczości. Uważają, że ukrywanie rzeczy prywatnych jest bardzo intrygujące. Owszem, to się sprawdza, gdy chcemy podgrzać atmosferę w sypialni. Ale może też przyczynić się do powstania muru między partnerami, który osłabi poczucie bezpieczeństwa i zaufanie. Amerykanie dla odmiany uwielbiają transparentność. Dzielą się wszystkim. A to zabija namiętność. Dlatego najważniejsze jest odnalezienie złotego środka: musicie wiedzieć o sobie wystarczająco dużo, aby znaleźć połączenie na głębokim poziomie, ale nie na tyle, by myśleć, że wiecie o sobie już wszystko. (Bardzo często słyszę historie kobiet, które są zszokowane, że zostały zdradzone. Żyły w przekonaniu, że wiedzą o partnerach więcej, niż oni sami. A to iluzja. W rzeczywistości przestały się nimi interesować dawno temu. Wyłączyły zmysły i przegapiły sygnały świadczące o zmianie). Zaproście odrobinę tajemniczości do związku, a zachowacie zdrową równowagę między miłością a pożądaniem. Stąd już prosta droga do szczęścia i erotycznej więzi na długi dystans. Oto proste kroki, które wam w tym pomogą.

PORZUĆ RUTYNĘ

Każda para prędzej czy później trafi a do zamkniętego koła swoich przyzwyczajeń. Obiad, telewizja, łóżko. I tak w kółko. Nie ma nic atrakcyjnego w sztampowym grafiku, który z góry narzuca plan na piątkowy wieczór. Zrób przestrzeń na niespodziankę. Jeśli nie mieszkacie razem i dzwonicie do siebie tuż przed snem, by powiedzieć sobie dobranoc, tym razem zrób to o innej porze. Jeśli macie w zwyczaju oglądać ulubiony serial, zamiast tego idźcie na spacer. Pozwólcie się zaskoczyć tym, co zobaczycie lub usłyszycie. Jeśli spacerujecie po parku, gdzie leży gigantyczny kamień, powiedz partnerowi, że przypomina ci ten z dzieciństwa na podwórku rodziców, na który wspinałaś się godzinami. Czyli podziel się czymś, czego nigdy mu nie mówiłaś.

ZASKOCZ GO

Przywieź partnerowi lunch do pracy albo wybierz się z nim na mecz piłki nożnej, choć wcześniej zawsze odmawiałaś. Zaskocz go! Przestań być tą, której zachowanie można przewidzieć. Masz być pociągająca i trudna do zaszufladkowania. To kręci facetów najbardziej, bo rozpala ciekawość i pobudza wyobraźnię.

POKAŻ SWOJĄ DZIECIĘCĄ TWARZ

Kobiety bardzo często wraz z dojrzałością gubią dziewczęcą figlarność. Pamiętasz, jak wraz z przyjaciółką robiłyście kawały chłopakom z podwórka albo wymyślałyście przezabawne pseudonimy na koleżanki z klasy lub studiów? Na początku związku ze swoim partnerem robiłaś to samo, ale nie wiadomo kiedy zabawne SMS-y zostały wyparte przez te dotyczące wyboru jedzenia na kolację lub informacje, że będziesz później w domu. A to błąd! Następnym razem, gdy będziecie oddzielnie, wyślij mu śmieszną wiadomość, którą normalnie wysłałabyś do przyjaciółki. Może zabawnego GIF-a albo nowy odcinek „Carpool Karaoke”, przy którym pokładałaś się ze śmiechu. Niespodziewana wiadomość może go zachwycić i sprawi, że będzie zachodził w głowę, co takiego sprawiło, że o nim pomyślałaś.

DAJ MU TO NA PAPIERZE

Przy kolejnej ważnej rocznicy (waszego związku albo awansu w pracy), zamiast kupowania prezentu, napisz swojemu ukochanemu list. Odręcznie. Zupełnie inaczej komunikujemy się z długopisem w ręku niż w rozmowie lub wiadomościach tekstowych wysyłanych przez telefon. W pisaniu jest coś tajemniczego, przypomina pracę nad książką. A czytanie twoich słów odręcznie napisanych może być źródłem erotycznych doznań dla twojego mężczyzny. Nie ma większego znaczenia, co napiszesz. Ważne, że się przed nim otworzyłaś na tę wyjątkową okoliczność. Możesz wyjawić mu swoje skrywane uczucia lub napisać, że jesteś z niego dumna. Albo co masz ochotę z nim zrobić w łóżku. Będzie zachwycony twoim nowym obliczem!

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama