Reklama
Reklama

To jest ich sezon… Sezon Superbohaterów

To jest ich sezon… Sezon Superbohaterów fot. Sebastian Ciuliński

Zdarzyło ci się choć raz fantazjować na temat chłopaka w mundurze, który bez mrugnięcia okiem wynosi cię na rękach z dużej opresji?

Jeśli tak to wiesz o czym mowa. Jeśli nie, wiedz jednak że wiele kobiet snuje takie marzenia . Badania socjologów dowodzą, że wśród służb mundurowych to właśnie strażacy wywołują w nas najwięcej emocji i rozbudzają pragnienie kontaktu. Nie wymaga to wcale specjalnej inwencji w tworzeniu romantycznych wyobrażeń.

Lęk przed żywiołami jest pierwotny, więc ktoś, kto nas wybawia z pożaru, automatycznie budzi podziw, urasta do rangi bohatera. Szczególnie, że nie każdy może nim być.

Czy wiesz, że gaszenie pożarów uchodzi za jedno z najbardziej prestiżowych zajęć?

Zdaniem psycholog, Katarzyny Kucewicz, bohaterstwo często zasadza się na wzorcach wyniesionych z domu. Jeśli ktoś wywodzi się z rodziny, której członkowie nie unikali odpowiedzialności, chętnie niesie pomoc. Ale nie we wszystkich domach etos bohaterstwa i męskości jest wartością godną poszanowania. Osoby, którym od dziecka jest wpajane: nie wychylaj się, bo jeszcze sobie zaszkodzisz – często nie mają imperatywu, który by je popychał w stronę pomagania innym.”

Jak wyglądają imponujące akcje ratownicze strażaków w amerykańskim wydaniu, dowiesz się z przebojowych produkcji FOX. „9-1-1” i „Chicago Fire” pokazują na czym polega praca strażaków.

W najnowszym, kwietniowym numerze Cosmopolitan czeka na ciebie wyjątkowy materiał i sesja zdjęciowa właśnie z superbohaterami w roli głównej.

Kim oni są?

Strażakami, którym towarzyszą wyjątkowi gości. O co chodzi? O psy, między innymi Mario, Karpatka z Fundacji Zwierzęca Polana. Przygotowanie tego materiału to czyste połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bo nie dość, że przedstawiamy kim tak naprawdę jest dzisiejszy superbohater to również wskazujemy konkretne psiaki, które możesz adoptować. Już teraz zobacz backstage z tej wyjątkowej sesji zdjęciowej. Żeby przeczytać cały materiał kup najnowszy Cosmopolitan. A jeśli chcesz zadać nam pytanie odnośnie adopcji psiaka wyślij wiadomość na cosmo@cosmo.pl

Szczególne podziękowania dla OSP Chotomów oraz OSP w Legionowie (k. Warszawy) za pomoc w realizacji sesji.

Sesja inspirowana serialami FOX "9-1-1" i "Chicago Fire".

W sesji wzięły udział pieski z Fundacji Zwierzęca Polana.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama