Reklama
Reklama

Co warto przeczytać w marcu?

Co warto przeczytać w marcu?

Katarzyna Lemanowicz

04marca2019

Sprawdź jakie książki zwróciły naszą uwagę…

Jaka jest twój ulubiony rodzaj książki: fantastyka, kryminał, horror, a może coś lżejszego? Poniżej znajdziesz z pewnością coś dla siebie. Dowiedz się więcej…

Joseph Finder „Z premedytacją”

To mroczna opowieść o intrygach, polityce, wartka akcja, zaskakujące postaci… Wszystko co „dobra” książka powinna mieć:

Prezes Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dowiaduje się, że dziennikarka jednego z wiodących plotkarskich portali internetowych lada moment opublikuje artykuł oskarżający go o korzystanie z usług prostytutki. Pomóc w tej sprawie może jedynie pewien niezależny detektyw spoza Waszyngtonu.

Nick Heller to „prywatny szpieg” – działający w Bostonie były oficer wywiadu, który szczyci się nadzwyczajnymi zdolnościami odkrywania prawdy. Ma tylko czterdzieści osiem godzin, aby wykazać fałszywość materiałów zebranych przeciwko sędziemu i nie dopuścić do publikacji artykułu. Gdy jednak zamieszana w tę mistyfikację prostytutka zostaje znaleziona martwa, cała sprawa przybiera bardzo niebezpieczny obrót.

Nick musi ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za zbrodnię, zanim ofiarą politycznego skandalu padnie ktoś jeszcze. Skandalu, którego korzenie sięgają tajemnicy sprzed wielu lat…

Fred Vargas „Dziki Hufiec”

Świetnie zbudowana, złożona intryga, kryminał, który nieraz cię zaskoczy.

Nieśmiała Valentine Vendermot w skromnej kwiecistej sukience przyjeżdża do Paryża, by inspektorowi Adamsbergowi przedstawić historię, która jednak nie mobilizuje paryskiej brygady do działania. Wzbudza natomiast ciekawość w Adamsbergu – inspektor bieżące dochodzenie przekazuje kolegom, sam zaś udaje się do Normandii, do miejscowości Ordebec, gdzie jak głosi miejscowa tradycja, na osławionej drodze zwanej chemin de Bonneval od stuleci pojawia się pan Hellequin ze swoim hufcem. A jego przybycie zawsze wieszczy śmierć… 

Piotr Rozmus „Piętno mafii”

Zaskakujący thriller, to opowieść o mafii – bardzo realistyczna! I uwaga… Szalenie wciągająca

Dwoje rodziców – Marta Makowska w Szczecinie i Sven Jonsson w Szwecji – przeżywa nieprawdopodobną tragedię. Ich dzieci zostały uprowadzone, a porywacze nie kontraktują się w sprawie okupu. Śledczy w obydwu krajach zaczynają podejrzewać, że prawda jest zupełnie inna, niż mogłoby się wydawać. Rodzice zaginionych coś ukrywają ale ich sekrety muszą w końcu wyjść na jaw, by udało się ocalić ludzkie życie….

Wkrótce bohaterowie przekonają się jak daleko potrafi sięgnąć zemsta camorry – wroga, który nigdy nie zapomina.

 

Blair Braverman „Witajcie na cholernej Arktyce”

To niezwykle porywająca opowieść o niebezpieczeństwach na drodze do samo zapoznania, oswojeniu lęków i przeciwstawianiu się męskiej dominacji i agresji. Zachwycając!

Blair Braverman ma nieco ponad 18 lat, mieszka w słonecznej Kalifornii i marzy o życiu na kole podbiegunowym. Kiedy udaje się jej wyjechać na Arktykę, odbywa niezwykłą podróż przez śnieżyce, klaustrofobiczne jamy w śniegu i pulsującą zorzę polarną. W próbie oswojenia surowej Północy chodzi jednak o coś więcej niż pokonanie zimna. W krainie bezkresnej bieli zmierzy się ze światem, którego zasady ustalają twardzi mężczyźni. Kiedy próbuje funkcjonować w zamkniętych społecznościach małych arktycznych wiosek, bardziej niż innych poznaje siebie samą. Z młodej, niepewnej siebie dziewczyny staje się silną i nieustraszoną kobietą.

Jessie Chaffe „Ekstaza we Florencji”

Portret kobiety, która pragnie uciec przed własnymi demonami. Wzruszająca i zmuszająca do myślenia.

Młoda Amerykanka, wyjeżdża do Florencji na rekonwalescencję po wyniszczającym ataku anoreksji. Włoskie miasto pochłania ją bez reszty i wrzuca w wir skomplikowanych relacji towarzyskich, smakowitej kuchni i lejącego się strumieniami wina. Prawdziwą obsesję wzbudza w niej jednak dopiero historia świętych mistyczek – ascetek, które w imię Boga poddawały swe ciała cierpieniom, znosząc największy ból i odmawiając nawet przyjmowania pokarmów. Doświadczenia kobiet wydają się Hannah wyjątkowo bliskie jej własnym. Pod ich wpływem zaczyna postrzegać swoją chorobę w innym świetle. Zadaje sobie pytania o sens swoich wyborów oraz moralny aspekt walki z własnym ciałem.

Matthew Syed „Wymiatasz”

To inspirujący i bogato ilustrowany przez fantastycznego rysownika Toby’ego Triumpha przewodnik o odkrywaniu własnego potencjału.

Ten wyjątkowy, a zarazem przystępny poradnik autora bestsellerów Matthew Syeda pomoże ci zrealizować swój potencjał i stać się szczęśliwym i odnoszącym sukcesy wymiataczem. „Jestem do niczego w sporcie…”, „Matematyka mnie przerasta…”, „Ledwo zdaję egzaminy…” – brzmi znajomo? Jeśli wierzysz w to, że czegoś nie potrafisz, to prawdopodobnie nawet nie spróbujesz. A co jeśli mógłbyś być świetny we wszystkim, do czego się przyłożysz? Książka Wymiatasz! zachęca i motywuje młodszych i starszych czytelników do nabrania wiary w siebie oraz realizowania swojego potencjału. Matthew Syed, dziennikarz magazynu „The Times”, tenisista, dwukrotny reprezentant Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich i autor bestsellerów, w tym przełomowej Czarnej skrzynki, przywołuje przykłady ludzi sukcesu od Mozarta po Serenę Williams, żeby pokazać, że na sukces trzeba zasłużyć, a talentu można nabrać z czasem. Dzięki wytrwałej pracy, ćwiczeniom, wierze w siebie i co najważniejsze: nastawieniu na rozwój, każdy może osiągnąć wszystko, co sobie postanowi. Niesamowita książka o tym, jak zostać wymiataczem. To inspirujące, wiedzieć, że wymiatania można się nauczyć i każdy – absolutnie każdy – ma na to szansę. Z tej książki dowiesz się, jak tego dokonać. – Carol Dweck, profesor psychologii na Uniwersytecie Stanforda.

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama