Reklama
Reklama

To właśnie te dziewczyny są prekursorkami Galentine's Day

To właśnie te dziewczyny są prekursorkami Galentine's Day fot. archiwum prywatne

Katarzyna Lemanowicz

13lutego2019

...Szanowna redakcjo COSMOPOLITAN... - czytelniczki COSMO piszą

O tym, że Galentine's Day to nowa, dużo bardziej atrakcyjna forma spędzania święta miłości pisałyśmy tu. 

Analizując temat walentynek, kto stworzył to święto, kiedy pojawiają się pierwsze zapiski, okazuje się, że Święty Walenty wcale nie był patronem zakochanych, a co więcej wcale nie ma dowodów na jego istnienie. To co jest pewne, to że pierwsza zachowana kartka walentynkowa, a w zasadzie poemat miłosny, pochodzi z 1447 roku. Margery Brews wysłała ją do swojego ukochanego Johna Pastona. 

Z zupełnie nie wyjaśnionego powodu, w lutym, w Stanach Zjednoczonych zaczęto wysyłać sobie kartki miłosne. Cudowny pomysł! Tyle, że nagle okazało się, że jest to bardzo dochodowe święto, a jego komercjalizacja osiągnęła apogeum. 

Nie trzeba było długo czekać, każdego roku, coraz więcej ludzi zaczęło się buntować i rezygnowało z obchodów tego święta. Tak powstał GALENTINE'S DAY!

Zupełnie przypadkowo okazało się, że to nasze czytelniczki są prekursorkami tej, jakże miłej odmiany dla święta zakochanych. Przeczytajcie koniecznie:

"Przemierzając trasę słynnym pendolino w moje rodzinne strony, jak zawsze oczywiście czytając COSMO - tym razem luty 2019, natknęłam się na artykuł o walentynkach z przyjaciółkami tzw. Galentines Day!  

Po przeczytaniu pierwszych linijek zrobiłam zdjęcia i przesłałam moim przyjaciółkom na naszej wspólnej tajnej grupie, w której dzielimy się codziennymi newsami, pikantnymi historiami czy  rozterkami, wasz artykuł.

Każda z nas bez sekundy zastanowienia napisała: „Dziewczyny ale to my jesteśmy polskimi prekursorkami tego święta!

Od paru ładnych lat wyjeżdżamy na wspólne walentynki do SPA i bawimy się w najlepsze!

Kardashianki i inne celebrytki poszły naszym tropem!

W związku z tym szanowna redakcjo stwierdziłam, że napiszę do was, przedstawię prawdziwe prekursorki Galantines Day!

W tym roku również planujemy wspólne świętowanie na wyjeździe. Może COSMOGIRLS chciałyby poznać nasz „Girls Band”, tradycje świętowania i historie z nimi związane…?

Bo w kobietach jest siła - #GIRLSPOWER

Do usłyszenia, Daria!"

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama