Reklama
Reklama

Czy bycie bardzo wrażliwą osobą jest twoją siłą?

Czy bycie bardzo wrażliwą osobą jest twoją siłą? fot. istock.com

Bycie bardzo wrażliwą osobą wcale nie jest takie złe. Trzeba się jedynie liczyć z tym, że miota Toba więcej głębszych emocji niż przeciętną osobą. Pogódź się z tym! A jeśli nie będziesz sobie radzić z silnymi uczuciami, nie bój się i koniecznie porozmawiaj o nich z bliską ci osobą lub specjalistą.

W PEWIEN SPOSÓB CZYTASZ W MYŚLACH

Masz intuicję, której trafność czasem cię przeraża? Czytasz ludzi i ich zachowania szybciej niż inni? Szybko orientujesz się, co dana osoba myśli o tobie lub że związek twojej przyjaciółki totalnie nie ma sensu. Wyczuwasz autentyczność na kilometr. Dzięki twojej ogromnej empatii łatwiej rozumiesz innych, przez co możesz im pomóc, a nawet mieć na nich wpływ!

DOBRE WYCHOWANIE PONAD WSZYSTKO

Bardzo wrażliwe osoby często przedkładają dobro innych nad swoje własne. Uznawane są również za osoby o wysokiej kulturze osobistej. Wydają się być dobrze wychowane i szybko odkrywają, gdy ktoś nie jest naprawdę miły i zwyczajnie udaje.

NAJLEPSZY SEKS W ŻYCIU

Wrażliwość pozwala ci przejść na wyższy poziom wtajemniczenia również w sytuacjach łóżkowych. Dla ciebie intymność nie jest jedynie cielesnością, ale również głębokim przeżyciem emocjonalnym. Nawet jeśli twój związek nie trwał zbyt długo, na pewno zostaniesz w pamięci swojego byłego na długi czas. Emocje zostają z nami dłużej niż pamięć o fizycznym uniesieniu.

PERFEKCJONISTKA DO KOCHANIA I NIENAWIDZENIA

Diabeł tkwi w szczegółach! Twój umysł jest zorientowany na detale i często widzisz niedociągnięcia, nawet zanim te staną się rzeczywistością. Przeciwdziałasz im i sprawiasz, że twoje otoczenie jest doskonalsze. W szczególności gdy pasjonuje cię praca, którą wykonujesz. Szybko się uczysz i stajesz się profesjonalistką w każdym calu. Niestety, wiele osób może ci mieć to za złe...

KREATYWNOŚĆ TO TWOJE DRUGIE IMIĘ

Nie ma naukowego powiązania między wrażliwością a kreatywnością, ale na pewno jest między nimi pewna zależność. Twój proces myślowy jest mniej standardowy, a uwaga, jaką przywiązujesz do detali, sprawia, że jesteś unikatowa i kreatywna zarazem. Zawsze pamiętasz o głębszym znaczeniu, nawet najmniejszych rzeczy. Ach, ta wrażliwość!

JESTEŚ NIEZASTĄPIONA

Masz kwalifikacje na bycie liderem doskonałym. Potrafi sz czytać ludzi i odnajdywać w nich talenty, zanim te zostaną zauważone przez innych. Wiesz, jak dobierać sobie zespół. Może podejmowanie ostatecznych decyzji nie jest twoją najmocniejszą stroną, ale w końcu szybko się uczysz!

Z drugiej strony...

EMOCJONALNY ROLLER COASTER

Doświadczanie wzmożonych emocji wpływa na to, że odbierasz krytykę zbyt personalnie. To może sprawić, że staniesz się bezsensownie przytłoczona. Teksty typu „Coś ty taka wrażliwa” staną się dla ciebie trudne do zniesienia. Niestety, w życiu nie unikniesz tego typu sytuacji. Jedyne, co powinnaś zrobić, to postarać się zrozumieć osobę, która sprawia, że czujesz się gorzej. Analiza jest w końcu twoją mocną stroną.

DEPRESJA ZA ROGIEM

Odczuwasz wiele rzeczy bardziej intensywnie, niż powinnaś. To może być bardzo dołujące i wpędzać cię w stany lękowe, a nawet depresję. Jednak dobre zrozumienie samej siebie, pozwoli ci im przeciwdziałać. Nie jesteś bowiem zamknięta na pomoc specjalisty lub najbliższej przyjaciółki.

STRES I DEADLINE’Y TO KOSZMAR

Źle znosisz pracę pod presją, gdyż wszystkie emocje dostarczane są do ciebie w bardziej dosłownej formie – inaczej je odczuwasz. By walczyć ze złym samopoczuciem, podziel wielkie zadanie na małe części i skup się na wykonywaniu drobnych elementów, które złożą się na większą całość. Unikniesz w ten sposób ataku paniki przed deadline’em.

DECYZJE, DECYZJE

Ile z was zastanawia się przez pół godziny, co zamówić w restauracji, by i tak wybrać tę samą rzecz z menu co ostatnio? Całkowicie to rozumiemy. Podjęcie decyzji nie jest takie łatwe, biorąc pod uwagę tyle opcji! Mimo to pracuj nad sobą i postaraj się nie spędzać zbyt wiele czasu na analizowaniu drobnych rzeczy.

PŁACZ W NORMIE

Płaczesz, gdy jesteś smutna, szczęśliwa, gdy jesteś zakochana, zła i... w sumie zawsze, gdy coś cię poruszy. W żadnym wypadku nie myśl o tym jako o słabości! Jeśli to możliwe, staraj się jednak nie robić tego zbyt często publicznie. Osoby o niższej wrażliwości mogą tego nie zrozumieć...

 

Artykuł ukazał się premierowo w Cosmopolitan 12/2018

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama