Reklama
Reklama

Mój facet jest wrażliwcem...!

Mój facet jest wrażliwcem...! fot. istock.com

Nie zauważyłam tego od razu, ale pewne fakty nie mogą mylić. W wielu sytuacjach on jest dużo bardziej wrażliwy niż ja... I szczerze? Są tego również dobre strony.

STRONI OD PRZEMOCY

Przeciętny facet zazwyczaj uwielbia twarde kino akcji, śledzi serial „Gra o Tron” i zaczytuje się kryminałami Jo Nesbo czy Lee Childa. Jest odporny na sceny przemocy i lejącą się strumieniami krew. Spędza godziny, mordując, sztyletując i dekapitując w wirtualnym świecie gier komputerowych, a jego dziewczyna zastanawia się, czy to rozsądne, żeby żyć z psychopatą pod jednym dachem. Ten model nas jednak nie dotyczy, bo ta rozrywka jest obca mojemu ukochanemu. Nie przepada nawet za scenami sztyletowania w filmach kostiumowych. DOBRA NOWINA: Ja w sumie też wolę komedie .

SKRUPULATNIE KONTROLUJE SWOJE KONTO NA FB

Nie ma możliwości, żebym nie polubiła jego wszystkich postów do końca dnia. Jeśli przypadkiem pominę któryś, na pewno wypyta mnie zaniepokojony, dlaczego i co konkretnie mi się nie spodobało. Jego zdjęcie profilowe zmienia się jak w kalejdoskopie: jednego dnia solidaryzuje się z Francją, zaraz potem z Greenpeace. W dodatku za każdym razem, kiedy je zmienia, czuje się winny, że porzucił jedną sprawę na rzecz nowej. Nie liczę więc, że kiedykolwiek na jego profilu zobaczę po prostu selfie z naszych wakacji pod palmami. DOBRA NOWINA: ja zawsze mogę liczyć na jego lajka!

JEST UCZUCIOWY

Romantyzm wrażliwego faceta nie ma nic wspólnego z gestami takimi jak oświadczyny na stadionie wypełnionym po brzegi czy wynajęcie balonu z napisem „Kocham Cię!”, unoszącego się nad miastem. To zbyt ostentacyjne i raczej wprowadziłoby go w zakłopotanie. Mogę liczyć natomiast, że dostanę od niego tomik Szymborskiej z zasuszonym wewnątrz liściem – pamiątką naszego wspólnego spaceru. Wręczy mi też plastry, kiedy rano zauważy, że założyłam nowe buty, które mnie obcierają (ja sama bym zapomniała!). DOBRA NOWINA: ...i na pewno nie zapomni emotikona wysyłającego całusa, po każdym SMS-ie, który od niego dostaję.

NIEŁATWO Z NIM W KUCHNI

Nie je orzechów i truskawek, bo ma na nie alergię. Niemniej to gluten jest jego największym wrogiem. I tu powołuje się na dietę tenisisty Novaka Djokovica, który nawet napisał o niej książkę. Pożegnałam się więc z chrupiącymi bułeczkami na śniadanie, ale... DOBRA NOWINA:  ...również z fałdkami na brzuchu. Dodatkowy plus: jemu też nie grozi w przyszłości „piwny brzuszek”

MA PONADPRZECIĘTNĄ INTUICJĘ

Tam, gdzie inni zastanawiają się, analizują, dopytują, on odczuwa i przeczuwa. Tak więc nawet wtedy, gdy moje argumenty wydają się być niepodważalne: mam jeszcze tysiąc dokumentów do wypełnienia i nieskończony raport, więc naprawdę nie mogę wyjść wcześniej z biura, mój wrażliwiec doskonale wie, że w rzeczywistości nie mam najmniejszej ochoty na wieczorne spotkanie z jego znajomymi w wegańskiej knajpie, w której na dodatek nie serwuje się alkoholu… A moje wytłumaczenia to nieudolne kłamstwa. DOBRA NOWINA: Wrażliwy typ unika konfliktów, więc pozwala mi wybrać dyplomatyczny unik. Doceniam to, że daruje mi drobne kłamstwa, więc nigdy nie pozwolę sobie na to, żeby go oszukać w ważnej sprawie. To byłoby jak świętokradztwo!

JEST WYCZULONY NA DOZNANIA I WSŁUCHUJE SIĘ W SWOJE CIAŁO

W łóżku to niewątpliwa zaleta. Niemniej jednak, gdy zagadnieniem staje się wyszukanie perfekcyjnie gładkiego kremu do golenia, czy nieistniejącego ideału swetra z wełny, który nie drapie, może być nieco uciążliwe. O bólach i chorobach nie wspomnę, bo każde zapalenie ścięgna trwa u niego trzy miesiące, a niewinne przeziębienie zamienia naszą sypialnię w szpital polowy. DOBRA NOWINA: Mimo wszystko, w łóżku to jednak zaleta.

CENI INTYMNOŚĆ

Kumple, którzy na ławce w męskiej szatni przechwalają się swoimi seksualnymi podbojami z minionego weekendu, a wszystko to przy zmianie skarpetek… to nie w stylu mojego ukochanego. Bo wrażliwiec jest też wstydliwy i powściągliwy. Trzyma się zasady, że to, co należy do jego intymnego świata, nie powinno być upubliczniane. Uważa też, że faceci, którzy traktują seks jako metodę, by błyszczeć w towarzystwie, rzadko kiedy błyszczą w swoim związku. I tu zgadzam się z nim całkowicie. DOBRA NOWINA: Nie w głowie mu propozycje nagrywania seks-taśm czy utrwalanie naszych akcji na zdjęciach. Dla niego liczy się realne przeżycie tu i teraz, a to sprawia, że mam do niego pełne zaufanie.

NIE ZNOSI HAŁASU

To dlatego przed snem trzy razy sprawdza, czy okno jest na pewno dobrze zamknięte i zamierza uszczelnić je w najbliższym czasie. Wyprowadzają go z równowagi sąsiedzi parkujący samochód pod domem po 22., kapiący kran i ja szeleszcząca papierkiem po czekoladce w najbardziej emocjonującym momencie filmu (o jedzących popcorn w kinie nawet nie wspomnę!). Dźwięk kosiarki w sobotni poranek jest w stanie doprowadzić go do łez. DOBRA NOWINA: Sam robi niewiele hałasu. To dobrze, bo dostawałam szału za każdym razem, gdy mój eks zamykał drzwi, nie używając klamki, i z łoskotem wyjmował rzeczy ze zmywarki.

NIE ZABIJE ŻADNEJ ŻYJĄCEJ ISTOTY

Niestety, nie robiąc wyjątku dla największego paskudztwa pod postacią karalucha, muchy czy pająka. Co do komarów, zdarza mu się zadziałać odruchowo. DOBRA NOWINA: Nie ma. Jeśli ktoś, tak jak ja, panicznie boi się pająków i brzydzi much.

WZRUSZA SIĘ I ANGAŻUJE

Kiedy polska reprezentacja triumfuje, prawie każdy facet ma ciarki, a i mi nieraz łezka pojawiła się w oku. On uwielbia sport i rywalizację, każdym porem ciała przeżywa ostatni podjazd polskiego kolarza przed metą. Ale równie mocno przeżywa każdą manifestację w słusznej sprawie, każdy przypadek poświęcenia dla kogoś innego, każdy gest dobrej woli... Solidaryzuje się, angażuje, nigdy nie jest obojętny. DOBRA NOWINA: I ja dzięki niemu jestem bardziej uważna i nie przechodzę obok ważnych spraw jak większość z nas, bez emocji. W sumie to naprawdę fajny facet z tego mojego wrażliwca...

l
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama

Najpopularniejsze

Reklama